آمارها حکایت از کاهش محبوبیت مرورگر موزیلا فایرفاکس دارد

موزیلا فایرفاکس ، یکی از مروگر های محبوب میان کاربران بوده و تا امروز روند روبه رشد خوبی داشته است.اما بر اساس جدیدترین آماری که توسط وبسایت آمریکایی Computerworld از سهم مرورگرهای اینترنتی منتشر شده، مرورگر سافاری اپل توانسته در ماه گذشته فایرفاکس را شکست داده و در رتبه سوم مرورگرهای دنیا (مجموع سهم دسکتاپ و موبایل) قرار گیرد.سهم فایرفاکس در ماه گذشته به ۹.۵ درصد رسید که ۳.۴ درصد کمتر از سهم آن در ماه جولای است و آن را در جایگاه چهارمی این رقابت قرار داده است.

مرورگر کروم (شامل ورژن اندرویدی و دسکتاپی) با کسب رتبه ۲۷.۶ و افزایش ۵ درصدی نسبت به جولای سال قبل در جایگاه دومی این رقابت قرار گرفته است. مرورگر سافاری با وجود کاهش سهم ۰.۵ درصدی توانسته با ۱۱.۸ درصد سهم به جایگاه سوم دست پیدا کند.رتبه نخست نیز همانطور که پیشبینی می‌شد به اینترنت اکسپلورر با سهمی ۴۷ درصدی رسیده است.

browser_logosهمچنین بر اساس گزارش دیگری که توسط شرکت آنالیز آماری Netapplications تهیه شده، مرورگر سافاری اپل با سهمی ۴۳.۲۱ درصدی رتبه نخست مرورگرهای موبایلی را در ماه فوریه تصاحب کرده و کروم گوگل با ۲۶.۵۹ درصد، Android Browser گوگل با ۱۴.۹۵، اپرا مینی با ۷.۹۶، مایکروسافت اینترنت اکسپلورر با ۲.۶۳ و فایرفاکس با ۰.۶۷ درصد رتبه‌های بعدی را به دست آورده‌اند.در بخش کامپیوترهای دسکتاپ، اینترنت اکسپلورر توانسته با کسب ۵۷.۳۸ درصد رتبه اول را به دست بیاورد و پس از آن نیز کروم با ۲۴.۶۹، فایرفاکس با ۱۱.۶، سافاری با ۴.۸۴ و اپرا با ۱.۹ درصد رتبه‌های بعدی را از آن خود کرده‌اند.سهم فایرفاکس پس از ثبت رکورد ۲۵.۱ در آوریل ۲۰۱۰ به شکل مداوم در حال کاهش است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. اون نظر سنجی رو پائین صفحه بذارید نه بالا که کاربر بعد از خوندن مطلب همونجا بتونه بهش رای بده.
    شکلش رو هم طوری طراحی کنید که یکی از اجزای سایت باشه. الان شکل تبلیغاته سایته. شاید زیاد جلب توجه نکنه. نمیدونم چند وقته هست ولی من امروز دیدمش