روس ها تا سال ۲۰۱۶ اولین هتل فضایی جهان را در مدار زمین قرار خواهند داد

Space-Hotel-1

در چند سال اخیر رقابت تجاری در فضا در میان شرکت‌های خصوص بسیار داغ شده است و بسیاری در تلاش تا بتوانند از مسیر فضا هم درآمدزایی کنند. اخیراً شاهد پروازهای موفق ویرجین گالکتیک  Virgin Galactic و DreamChaser بوده‌اند که قرار است علاقه‌مندان به سفرهای فضایی را به مداری نزدیک به زمین برده و سپس بازگردانند.

اخیراً شرکتی روسی اعلام کرده است که قصد دارد فضاپیمایی در مدار زمین قرار دهد که مشتاقان فضا بتوانند چند روزی را در آن سپری کنند و از بودن در شرایط بی‌وزنی و دیدن انحنای آبی زمین لذت ببرند. در واقع این شرکت٬ ایستگاهی فضایی کوچک طراحی کرده است که برخلاف ایستگاه فضایی بین‌المللی همه‌ی علاقه‌مندان به فضا امکان حضور در آن را دارند. البته علاقه‌مندان به فضایی که شرایط حضور در فضا را داشته‌ باشند که این شرایط علاوه بر ویژگی‌های فیزیکی٬ ویژگی‌های مالی را نیز شامل می‌شود. زیرا برای حضور ۵ روزه در این هتل احتمال ۵۰۰ هزار پوند معادل ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان باید بپردازید. به نظر می‌آید که این هتل مخصوص افراد ثروت‌مند خواهد بود. البته مدیر شرکت سازنده اذعان کرده است که برخی از شرکت‌های خصوصی که قصد تحقیق در فضا را دارند هم می‌توانند از این هتل استفاده کنند.

Space-Hotel-1

گفته می‌شود که این هتل برخلاف ایستگاه فضایی بسیار راحت خواهد بود اما از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن هنوز چیزی درز نکرده است. گردش‌گران در این هتل این امکان را دارند که به طور عمودی یا افقی بخوابند که البته در شرایط بی‌وزنی تأثیر چندانی ندارد. دستشویی در این هتل برخلاف ایستگاه فضایی – که با آب کار می‌کند- با هوای جاری فعالیت خواهد کرد. درباره‌ی حمام اطلاعات چندانی در دست نیست. در حال حاضر در ایستگاه فضایی٬ فضانوردان با اسفنج خیس خود را تمیز می‌کنند.

Space-Hotel-3

این هتل میزبان غذاهای گوناگونی خواهد بود که در زمین آماده می‌شود و با موشک به این هتل فرستاده خواهد شد. این غذاها عموماً به‌گونه‌ای‌اند که بتوان آن‌ها را در مایکرویو موجود در هتل گرم کرد و با غذاهایی که معمولاً فضانوردان ایستگاه فضایی می‌خورند متفاوت خواهد بود. برای مثال میهمانان این هتل می‌توانند نوعی گوشت گوساله که ملایم پخته شده به همراه قارچ‌های وحشی٬ پوره‌ی لوبیا سفید٬ سوپ سیب‌زمینی و کمپوت آلو نوش جان کنند.  از نوشیدنی‌هایی هم که در فهرست این هتل قرار دارد می‌توان به یخ‌چای٬ آب معدنی و آب‌میوه اشاره کرد و نوشیدنی‌های الکلی اکیداً ممنوع است.

Space-Hotel-1

ممکن است که گردشگران فضایی این هتل در طول اقامت خود میزبان میهمان ناخوانده‌ای هم باشند. قرار است که این هتل نقش پناه‌گاه اضطراری را برای فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی داشته باشد؛ فضانوردانی که ممکن است به هر علتی در میان راه خود به زمین یا ایستگاه دچار مشکل شوند.

Space-Hotel-1

شرکت «فناوری‌های مداری» سازنده‌ی این هتل اعلام کرده است که این هتل یا به عبارت دیگر ایستگاه فضایی تجاری در سال ۲۰۱۶ آماده‌ی بهره‌برداری خواهد بود و در مداری در فاصله‌ی ۳۴۷ کیلومتری به دور زمین گردش خواهد کرد.

Space-Hotel-1

منبع : dailymail

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*