رجیستری سری آیفون 12

هزینه رجیستری سری آیفون ۱۲ در ایران چقدر است؟

هزینه رجیستری سری آیفون ۱۲ شامل مدل‌های آیفون ۱۲ ، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس در ایران به صورت مسافری اعلام شده است.

مدتی پیش شرکت اپل گوشی های سری آیفون ۱۲ شامل چهار مدل آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس را معرفی و به بازار جهانی عرضه کرد. پس از معرفی این سری گوشی های جدید اپل،‌ صحبت‌های زیادی درباره این مطرح شد که آیا این گوشی‌ها در ایران رجیستر می‌شوند یا خیر؟ همچنین حدس و گمان‌هایی در خصوص هزینه رجیستری و قیمت نهایی آنها در بازار کشورمان زده شد.

تابستان امسال بود که خبر ممنوعیت واردات گوشی های با قیمت بالاتر از ۳۰۰ یورو منتشر شد و واکنش‌ها و جنجال‌های زیادی را در پی داشت. با وجود این، مدتی قبل اعلام شد که واردکنندگان گوشی های بالای ۳۰۰ یورو نیز می‌توانند اقدام به واردات و رجیستری گوشی‌های خود کنند. اما این اظهارات ضد و نقیض باعث شد ابهاماتی به وجود بیاید.

رجیستری سری آیفون 12

حالا مدتی است که پای گوشی های سری آیفون ۱۲ به بازار کشورمان نیز باز شده و البته بیشتر این دستگاه‌ها به صورت بدون رجیستری وارد ایران شده است. این گوشی‌ها با قیمتی نجومی در ایران فروخته می‌شوند که در جدول زیر می‌توانید قیمت آنها را مشاهده کنید:

گوشیقیمت پایه دلاریقیمت در بازار ایران
آیفون ۱۲ مینی۶۹۹ دلارحدود ۱۹ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان
آیفون ۱۲۷۹۹ دلارحدود ۲۲ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان
آیفون ۱۲ پرو۹۹۹ دلارحدود ۲۸ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان
آیفون ۱۲ پرو مکس۱۰۹۹ دلارحدود ۳۱ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان

عالیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان تلفن همراه درباره واردات گوشی های آیفون ۱۲ می‌گوید هنوز شرکت‌های واردکننده قانونی اقدامی برای واردات این گوشی‌ها نکرده‌اند، اما هر فردی می‌تواند به صورت مسافری از هر کشوری آنها را وارد کند. گفتنی است هر فرد می‌تواند در سال یک گوشی تلفن همراه را با نام گذرنامه خود، رجیستر کند.

حالا در جدیدترین خبرها، هزینه رجیستری سری آیفون ۱۲ در ایران اعلام شده است. لازم به ذکر است که فرایند رجیستری در حال حاضر از طریق پاسپورت مسافران و در بدو ورود به کشور و در گمرک فرودگاه‌ها انجام می‌شود. در ادامه می‌توانید جزئیات هزینه رجیستری آیفون ۱۲ ، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس در کشورمان را مشاهده کنید:

هزینه رجیستری سری آیفون ۱۲

مدلهزینه رجیستری
آیفون ۱۲ مینی ۶۴ گیگ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
آیفون ۱۲ مینی ۱۲۸ گیگ۳ میلیون تومان
آیفون ۱۲ مینی ۲۵۶ گیگ۴ میلیون تومان
آیفون ۱۲ مدل ۶۴ گیگ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
آیفون ۱۲ مدل ۱۲۸ گیگ۴ میلیون تومان
آیفون ۱۲ مدل ۲۵۶ گیگ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
آیفون ۱۲ پرو ۱۲۸ گیگ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
آیفون ۱۲ پرو ۲۵۶ گیگ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
آیفون ۱۲ پرو ۵۱۲ گیگ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
آیفون ۱۲ پرو مکس ۱۲۸ گیگ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
آیفون ۱۲ پرو مکس ۲۵۶ گیگ۶ میلیون تومان
آیفون ۱۲ پرو مکس ۵۱۲ گیگ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. راه درآمد دولت
    نخواستیم رجیستری رو

  2. فکر کن دولت داره از کسی که یک گوشی آیفون ۱۲ پرو مکس تهیه کرده ۶ میلیون هزینه بیشتر دریافت می‌کند حالا این شخص علاوه بر پرداخت هزینه گمرک قیمت های نجومی بازار مالیات هزینه ریجستر