آیا می دانستید اولین گوشی خورشیدی جهان را سامسونگ ساخته است ؟

آیا می دانستید اولین گوشی خورشیدی جهان را سامسونگ ساخته است ؟ بله سامسونگ در سال ۲۰۰۹ میلادی یک گوشی با نام گورو E1107 ساخته بود که به وسیله یک سلول خورشیدی که در پشت خود داشت انرژی مورد نیازش را تامین می کرد.

Samsung-Guru-E1107-1این گوشی هنگامی که در معرض آفتاب قرار می‌گرفت سلول خورشیدی موجود در پشتش برق تولید کرده و باتری تلفن را شارژ می‌کرد. سلول‌های خورشیدی کوچک نمی توانند انرژی الکتریکی زیادی فراهم کنند به همین دلیل برای تولید انرژی لازم جهت یک مکالمه ۵ تا ۱۰ دقیقه‌ای این گوشی نیاز داشت حدود یک ساعت انرژی خورشید را جذب نماید.

شاید کمی وقت گیر بود اما چون نخستین تلفن خورشیدی محسوب می شد باز هم در نظر همه منحصر به فرد بود . این گوشی برای کسانی که در مناطق در حال توسعه یا جاهایی که زیاد با قطع شدن برق مواجه می‌شوند طراحی شده بود.

البته سامسونگ پس از گورو E1107 تلفن خورشیدی دیگری با نام Blue Earth را در همان سال به بازار عرضه کرد . این تلفن نیز مانند محصول قبلی سامسونگ مجهز به یک سلول خورشیدی در پشتش بود . این گوشی می‌توانست با استفاده از یک ساعت نور خورشید، انرژی لازم برای ۱۰ دقیقه مکالمه بیشتر نسبت به مدل قبلی را فراهم کند.

همچنین این تلفن خورشیدی جدید دارای ویژگی دسترسی به وب، یوتیوب، و شبکه های اجتماعی نیز بود و می‌توانست از طریق Wi-Fi یا ۳G به اینترنت متصل شود و همچنین دارای GPS بود.

منبع : phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*