هواوی رکورد دار ثبت پتنت در سال ۲۰۱۴

تا چند سال پیش همه ما کمپانی های چینی را به عنوان تولید کنندگانی کپی کار و محصولاتشان را گجت هایی بی کیفیت و ناکارآمد می شناختیم.در واقع این شرکت ها هیچ نوآوری از خود نداشته و فقط محصولات دیگر کمپانی جهان را با قیمت و کیفیتی پایینتر به بازار عرضه می کردند.اما اکنون داستان کاملا فرق کرده است.شرکت های بزرگ چینی محصولات اختصاصی خود را به بازار عرضه کرده و اختراعات خود را به ثبت می رسانند.کار به جایی رسیده که کمپانی هواوی موفق به ثبت بیشترین پتنت ( اختراع ) در سال ۲۰۱۴ شده است.

بر اساس گزارش سازمان جهانی مالکیت معنوی (World Intellectual Property Organization)، در موسسه‌ی ثبت اختراعات Treaty بیش از ۲۱۴ هزار و پانصد فرم ثبت حق مالکیت معنوی در سال ۲۰۱۴ پر شده‌است. بنا به گزارش این سازمان، کمپانی هواوی با ۳۴۴۲ پتنت ثبت شده رتبه اول، کمپانی آمریکایی کوالکام با ۲۴۰۹ پتنت رتبه‌ی دوم و شرکت چینی زد‌تی‌ای با ۲۱۷۹ پتنت رتبه ی سوم را به‌خود اختصاص داده‌است.

chartoftheday_3331_Top_10_International_Patent_Filing_Companies_n

ایالات متحده آمریکا با ۶۱۴۹۲ فرم پتنت رتبه‌ی اول و ژاپن و چین نیز رتبه‌های دوم و سوم رو به خود اختصاص‌دادند. در این میان، آمار مربوط به کشور چین، تنها رقمی بود که نسبت به سال ۲۰۱۳ افزایش درصد دورقمی نشان‌داد.

سازمان جهانی مالکیت معنوی از سال ۱۹۷۰ تاسیس شده و هدف آن جمع آوری مجموعه پتنت‌های کشورهاست، البته حق ثبت برای کشورها محفوظ می ماند.

منبع : statista

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*