نوکیا 3650

احیای نوکیا ۳۶۵۰ می‌تواند ماموریت بعدی HMD Global باشد

در سال‌های اخیر، شرکت اچ ام دی گلوبال چندین گوشی کلاسیک Nokia را بازتولید و روانه بازار کرد. شاید به زودی نوکیا ۳۶۵۰ هم به این جمع اضافه شود.

عرضه‌ی پرتعداد گوشی های موبایل توسط نوکیا در ایام قدیم، دست این کمپانی را برای امتحان طراحی‌های مختلف، باز گذاشته بود. برخی از مدل‌ها مانند نوکیا ۳۳۱۰ به علت دوام بالا، محبوبیت جهانی پیدا کردند. برخی دیگر مانند نوکیا ۸۱۱۰ با طراحی سمبلیک خود ماندگار شدند. اما پربیراه نیست اگر بگوییم نوکیا ۳۶۵۰ مورد بی‌مهری قرار گرفت؛ گوشی خاصی که می‌تواند در مسیر احیا قرار داشته باشد.

هنگام عرضه در سال ۲۰۰۳، این گوشی به یک اندازه محبوب و منفور بود. نوکیا ۳۶۵۰ به جای صفحه کلید سنتی T9، دکمه‌هایی با چیدمان دایره‌ای داشت. با همین طراحی متفاوت، بسیار جلب توجه می‌کرد؛ اما این تغییر، مورد پسند همه کاربران واقع نشد.

نوکیا 3650

انصافا نیز تایپ کردن با آن مشکل بود و یافتن بی‌دردسر حروف، به مدتی تمرین نیاز داشت. در واقع، کاربران می‌بایست ترک عادت می‌کردند و الگوی تازه‌ای را برای تایپ می‌آموختند.

باید دید آیا واقعا نوکیا ۳۶۵۰ جایی در پروژه‌های احیای کمپانی دارد یا خیر؟ ناگفته نماند تلاش HMD تاکنون این بوده است که گوشی های بازتولید شده‌ی نوکیا علاوه بر نوستالژیک بودن، کارایی هم داشته باشند؛ پس شاید مدل جدید ۳۶۵۰ نیز دست‌خوش تغییراتی شود.

البته شرکت فنلاندی انتخاب‌های دیگری هم برای بازتولید دارد. مثلا بعضی از مدل‌های قدیمی که با داشتن صفحه لمسی و کنترل گیمینگ، جلوتر از زمان خود بودند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*