سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم کارت

سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم کارت راه اندازی شد

سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم کارت به‌تازگی افتتاح شده است. ما در خصوص روش استفاده از این سامانه توضیحات جامعه را ارائه خواهیم داد.

مجید حقی معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری به‌تازگی از راه‌اندازی سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم کارت در اپلیکیشن‌های مدیریت حساب اپراتورهای تلفن همراه خبر داده است.

هدف از راه‌اندازی فاز نخست سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم کارت توسعه دولت الکترونیک، اعمال محدودیت در مراجعه مردم به دفاتر پیشخوان و نمایندگی‌های اپراتورها در شرایط فراگیری ویروس کرونا و ایجاد تسهیل در ساماندهی سیم‌کارت‌های تحت تملک مشترکین بوده است.

روش استفاده از سامانه سلب مالکیت سیم کارت

حقی در ارتباط با شیوه استفاده از این سامانه بیان کرد که به واسطه را‌ه‌اندازی این سامانه تمام مشترکان تلفن همراه می‌توانند از طریق نصب آخرین نسخه اپلیکیشن اپراتور مورد نظر خود در بخش مدیریت سیم‌کارت‌ها از سیم‌کارت‌هایی که در آن اپراتور به‌نام آن‌ها ثبت شده است سلب مالکیت کنند. همچنین مشترکین سیم کارت‌های اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) نیز می‌توانند از طریق مراجعه به وب سایت اپراتور مورد نظرشان آگاهی‌های لازم را از سیم‌کارت‌های تحت مالکیت خود به‌دست آورند و با انتخاب یکی از گزینه‌های عدم نیاز به سیم‌کارت یا عدم اطلاع از صدور سیم کارت پس از پشت سر گذاشتن مراحل تعیین شده، می‌تواند از سیم‌کارت متعلق به خود سلب مالکیت کند.

پس از اتمام فرآیند سلب امتیاز، اشتراک به‌صورت قطعی از مالکیت مشترک خارج خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*