گوشی های قدیمی گلکسی

سامسونگ امکان استفاده مجدد از گوشی های قدیمی گلکسی را فراهم کرد

سامسونگ امکان جدیدی را فراهم کرد تا کاربران بتوانند از گوشی های قدیمی گلکسی خود در خانه‌های هوشمند و در بخش اینترنت اشیا استفاده کنند.

شرکت سامسونگ الکترونیکس برنامه‌ای جدید با عنوان «استفاده مجدد گلکسی در خانه» را اعلام کرد که بر اساس آن کاربران می‌توانند با یک به روزرسانی نرم افزاری ساده روی گوشی های قدیمی گلکسی و مستهلک شده خود، از آنها برای کاربردهای مختلفی در بخش اینترنت اشیا (IoT) استفاده کنند. نسخه بتای خدمات «استفاده مجدد گلکسی در خانه» از امروز در آمریکا، بریتانیا و کره آغاز خواهد شد. کاربران با استفاده از این خدمات می‌توانند به راحتی گوشی های قدیمی گلکسی خود را به ابزارهای هوشمندی مانند مانیتور کودک، مراقب حیوانات خانگی و ابزارهای دیگر متناسب با نیازهای خودشان، تبدیل کنند.

جزئیات استفاده مجدد از گوشی های قدیمی گلکسی

هرخانه یک خانه هوشمند

برنامه استفاده مجدد گلکسی در خانه با تغییر کاربری حسگرهای داخلی این دستگاه‌ها، آنها را به قابلیت‌های جذابی در زمینه کنترل صدا و نور تبدیل می‌کند. سپس کاربران می‌توانند دستگاه‌های قدیمی را با استفاده از بخش SamrtThings Labs در داخل اپلیکیشن SmartThings به موارد زیر تبدیل کنند:

گوشی های قدیمی گلکسی

  • دستگاه‌های گلکسی با استفاده از راهکارهای پیشرفته هوش مصنوعی (AI) می‌توانند به شکلی دقیق‌تر صداها را در هر شرایطی تشخیص دهند و کاربر می‌توانند مشخص کند که صداهایی خاص ضبط شوند. مثلا، اگر دستگاه صدایی مانند گریه کودک، صدای سگ، گربه یا اردک را تشخیص داد، به صورت مستقیم نوتیفیکیشنی برای کاربر ارسال می‌شود که می‌تواند به صدا گوش کرده یا آن را ضبط کند.

گوشی های قدیمی گلکسی

  • از این دستگاه‌ها همچنین می‌توان به عنوان حسگر نور و برای اندازه‌گیری روشنایی اتاق استفاده کرد. کاربران به راحتی و با استفاده از SmartThings می‌توانند مشخص کنند که در صورت تاریک‌تر شدن اتاق از یک حد معین، چراغ‌ها یا تلویزیون به صورت خودکار روشن شوند.

گوشی های قدیمی گلکسی

 

برای آنکه دستگاه بتواند به صورت مداوم صدا یا نور را کنترل کند، باید بتواند برای مدتی طولانی و مداوم کار کند. با توجه به همین مسئله در برنامه «استفاده مجدد گلکسی در خانه»، سامسونگ بخشی را هم به بهینه‌سازی مصرف باتری اختصاص داده است تا دستگاه بدون نیاز به شارژ مجدد برای مدت زیادتری کار کند. این دستگاه‌ها به راحتی به SmartThings هم متصل خواهند شد تا کاربر بتواند با انواع دستگاه‌های هوشمند اینترنت اشیا در داخل اکوسیستم SmartThings تعامل داشته باشد.

جائیونگ جونگ، معاون تیم SmartThings سامسونگ می‌گوید:

خانه‌های هوشمند با سرعت رو به رشد بوده و ما معتقدیم دستگاه‌های گلکسی که دیگر استفاده نمی‌شوند، می‌توانند خانه ما را به یک خانه هوشمند تبدیل کنند. ما این دستگاه‌ها را به ابزارهایی در اینترنت اشیا تبدیل کرده و ثابت می‌کنیم که پلتفرم ما تا چه حد هوشمند است و نیازهای کاربران را با دستگاه‌های قدیمی برآورده می‌کند. با استفاده از برنامه استفاده مجدد گلکسی در خانه، کاربران به کل اکوسیستم SmartThings دسترسی داشته و می‌توانن انواع قابلیت‌های آن را بدون نیاز به خرید دستگاهی جدید، بررسی کنند.

آینده‌ای سازگار با محیط زیست با تغییر فناوری

سونگ کوکیم، معاون بخش مدیریت پایداری سامسونگ موبایل می‌گوید ما برنامه استفاده مجدد گلکسی در خانه را با این هدف ایجاد کردیم تا کاربران بتوانند گوشی های قدیمی گلکسی خود را به ابزارهایی کارآمد تبدیل کرده و هر دوی سامسونگ و کاربران ما، رویکردی مسئولانه در قبال تاثیرات ما بر محیط زیست پیدا خواهند کرد. ما دید خود را درباره استفاده از منابع طبیعی موجود با ارزش‌افزایی در این روند تغییر می‌دهیم. می‌پذیریم که فعالیت‌های پایدار را به زندگی روزمره خودمان اضافه کرده و با برنامه استفاده مجدد گلکسی در خانه، به سمت آینده‌ای پایدارتر حرکت کنیم.

رویکرد حاضر بخشی از تعهد دائمی سامسونگ در راستای حمایت از برنامه ۲۰۳۰ برای توسعه پایدار است، طرحی که بر اساس آن قرار است با پیگیری ۱۷ هدف در سطح جهانی، به سمت آینده‌ای پایدار تا سال ۲۰۳۰ حرکت کنیم. برنامه استفاده مجدد گلکسی در خانه به صورت خاص روی هدف دوازدهم یعنی مصرف و تولید مسئولانه، متمرکز است و می‌خواهد میزان پسماند را کاهش داده و فعالیت‌های تولیدی و رفتارهای مصرفی را مسئولانه‌تر کند.

برنامه استفاده مجدد گلکسی در خانه با ارائه راهکارهایی برای تعریف کاربردهای جدید برای دستگاه‌های مستهلک، چرخه حیات این محصولات را افزایش داده و تاثیر کاربران گلکسی در میزان پسماند الکترونیکی را کاهش می‌دهد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*