قیمت دنا پلاس اتوماتیک

قیمت دنا پلاس اتوماتیک با یک تویوتا کرولا ۲۰۲۱ برابر است

ایران خودرو به یک‌باره مشکل کمبود قطعه خود را برطرف کرده و اکنون دنا پلاس اتوماتیک را هم قیمت با یک تویوتا کرولا ۲۰۲۱ به صورت فروش فوری به بازار عرضه می‌کند.

گروه صنعتی ایران خودرو که طی ۳ سال اخیر همواره از مشکل کمبود قطعه سخن می‌گفت، اکنون مشکل قطعه خود را به یک‌باره برطرف کرده و این خودروساز بزرگ کشور فروش فوری محصولات خود را شروع کرده است. البته آن زمان که ایران خودرو بر مشکل نبود قطعه تاکید داشت، تمام قطعات یدکی مدل‌های رایج در بازار یافت می‌شد و هیچ یک از نهادهای نظارتی به این موضوع ساده توجه نکردند.

برخی از فعالان بازار بر این باورند که مشکل کمبود قطعه یک ادعای غیر واقعی بوده که توسط خودروسازان برای فشار روی نهادهای تصمیم‌گیر در خصوص افزایش قیمت خودرو اعلام می‌شد. از این رو خودروسازان تا زمانی که به قیمت مورد نظر خود نرسیدند، فروش فوری را در دستور کار قرار ندادند. سیاست مناسب این بود تا قیمت‌گذاری خودرو حذف شود و همزمان با واردات آزاد، مردم به گزینه‌های متعددی دسترسی پیدا کنند تا خودروسازان مجبور شوند قیمت‌های رقابتی را در نظر بگیرند.

برابری قیمت دنا پلاس اتوماتیک با یک تویوتا کرولا ۲۰۲۱

بررسی‌ها نشان می‌دهد سیاست انحصارگرایانه فعلی خودروسازان باعث شده تا رفاه مردم از بین برود. بر اساس قیمت‌های جدیدی که ایران خودرو اعلام کرد، دنا پلاس اتوماتیک توربوشارژ با قیمت ۳۹۰ میلیون تومان برابر با ۱۹ هزار دلار به مشتریان عرضه می‌شود که با قیمت ۲۰ هزار دلاری یک تویوتا کرولا ۲۰۲۱ برابری می‌کند. البته تویوتا کرولا ۲۰۲۱ فقط با ۲۰ درصد پیش پرداخت و اقساط ۵ ساله با ۱ درصد بهره به مشتریان عرضه می‌شود، اما برای خرید دنا پلاس اتوماتیک چنین شرایطی ارائه نمی‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. دیگه همه میدونند مقصر اصلی کیه ولی کسی جرات بیان حقیقت رو نداره