فیلم سرگیجه

هیچکاک در صنعت گیم؛ بازی ویدیویی فیلم سرگیجه در حال ساخت است!

بازی Vertigo توسط استودیو مستقل پندولو در حال ساخت است اما به نظر می‌رسد که این اقتباس، در حد و اندازه‌های فیلم سرگیجه نخواهد بود.

استودیو اسپانیایی پندولو – Pendulo که در کارنامه‌اش آثار ماجرایی خوش‌ساختی مثل سری Yesterday دیده می‌شود، در حال ساخت یک بازی ویدیویی با اقتباس از اثر مشهور آلفرد هیچکاک یعنی فیلم سرگیجه است. هنوز مشخص نیست که چه قسمت‌هایی از این فیلم ماندگار تبدیل به بازی خواهد شد اما اگر امیدوار بودید که با یک اثر ماجرایی پرهزینه طرف باشید و نولان نورث را به جای جیمز استوارت ببینید، سخت در اشتباهید. زمانی که Microïds، ناشر این بازی در سال ۲۰۱۸ از دریافت حق امتیاز فیلم سرگیجه خبر داد، اعلام کرد که اقتباس از فیلم هیچکاک به صورت آزادانه انجام خوهد شد.

فیلم سرگیجه

با توجه به تریلری که اخیراً از این بازی منتشر شده است، به نظر می‌رسد که Vertigo قرابت‌های مضمونی بسیاری با فیلم سرگیجه خواهد داشت. همان‌طور که اکثر علاقه‌مندان به سینما می‌دانند، سرگیجه ماجراهای اسکاتی را دنبال می‌کند. مأمور سابق اداره پلیس که به خواسته دوست صمیمی‌اش، تصمیم می‌گیرد رفتارهای مرموز و عجیب همسر او را زیر نظر بگیرد اما رفته رفته دچار تردید و فروپاشی روانی می‌شود. از اثر مشهور آلفرد هیچکاک به‌ عنوان یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌های تمام دوران‌ها یاد می‌کنند.

طبق گفته‌های اخیر Josué Monchan طراح روایی بازی Vertigo، داستان این عنوان به زندگی مردی می‌پردازد که در یک سانحه رانندگی به شدت آسیب می‌بیند. این مرد معتقد است که هنگام تصادف، خانواده‌اش با او در ماشین بوده‌اند اما مشخص نیست که آیا او می‌تواند مانند جیمز استوارت در فیلم سرگیجه به خاطرات و تصورات ذهنی‌اش اعتماد کند یا خیر.

علاوه‌بر این، Josué Monchan اذعان داشت که استودیو پندولو قصد دارد تا برخی از ریزه‌کاری‌های تکنیکی هیچکاک را که به عنوان امضای کاری‌اش شناخته می‌شوند، در بازی پیاده‌سازی کند. آن‌ها می‌خواهند تکنیک «دالی زوم» آلفرد هیچکاک را در بازی Vertigo به کار ببرند زیرا با داستان مدنظرشان و مضامین اصلی فیلم سرگیجه، هم‌خوانی دارد.

این بازی در اواخر سال ۲۰۲۱ برای پی‌سی و کنسول‌های نسل هشتم و نهمی سونی و مایکروسافت منتشر خواهد شد. هنوز برای قضاوت درباره این عنوان زود است اما به احتمال زیاد با یک اثر ماجرایی داستان‌محور مواجه خواهیم بود که می‌تواند مسیر جدیدی را در صنعت بازی‌های ویدیویی ایجاد کند. حتی اگر بازی Vertigo در حد و اندازه‌های فیلم سرگیجه نباشد، اما باعث تشویق استودیوهای مستقل دیگر به اقتباس از فیلم‌های کلاسیک و مهم تاریخ سینما خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*