پژو 2008

ایران خودرو ۱۰۳ دستگاه از پژو ۲۰۰۸ را در تیرماه به تولید رساند + قیمت جدید

اطلاعات منتشر شده از وضعیت تولید ایران خودرو نشان می‌دهد این خودروساز در تیرماه حدود ۱۰۳ دستگاه از پژو ۲۰۰۸ را به تولید رساند و با قیمت جدید به بازار عرضه کرد.

بر اساس اطلاعاتی که ایران خودرو در سایت کدال منتشر کرده، این خودروساز مجددا پس از مدتی در تیر ماه ۱۴۰۰ حدود ۱۰۳ دستگاه از پژو ۲۰۰۸ را به تولید رساند. ایران خودرو در حالی این تعداد از این کراس اوور پسابرجامی را تولید کرد که طبق آمار میزان تولید پژو ۲۰۰۸ در سال گذشته فقط ۱۸۱ دستگاه بود. از این رو این خودروساز بزرگ کشور فقط در تیرماه حدود ۵۷ درصد از کل پژو ۲۰۰۸ تولیدی سال گذشته را به تولید رساند.

جزئیات تولید پژو ۲۰۰۸ توسط ایران خودرو

پژو ۲۰۰۸ به عنوان نخستین محصول پسابرجامی صنعت خودرو محسوب می‌شود که ایران خودرو در اسفند ۹۵ خطوط تولید آن را نصب و در اردیبهشت سال ۹۶ نیز تولید رسمی آن را آغاز کرد. قرار بود در فاز اول سالانه حدود ۳۰ هزار دستگاه از این خودرو به تولید برسد و در اولین پیش فروش این محصول که در تیر ۹۶ نیز برگزار شد حدود ۱۶ هزار دستگاه از این محصول در قالب پیش فروش به مشتریان عرضه شد، اما به دلیل تحریم مجدد صنعت خودرو، تحویل این ۱۶ هزار دستگاه با مشکلاتی مواجه شد.

ایران خودرو با وجود چنین شرایطی توانست به تعهدات خود عمل کند و تا پیش از تیر ۱۴۰۰ در مجموع ۱۶ هزار و ۱۳۸ دستگاه از این خودرو را به تولید رساند. البته با تولید ۱۰۳ دستگاه از این کراس اوور در تیر ۱۴۰۰، میزان کل تولید آن به عدد ۱۶ هزار و ۲۴۱ دستگاه رسید. در واقع ایران خودرو ۲۴۱ دستگاه بیش از تعهدات خود توانست پژو ۲۰۰۸ را تولید کند. همچنین ایران خودرو سری جدید تولید شده از آن را با قیمت حدود ۷۱۲ میلیون تومان به فروش رساند. البته این تعداد دستگاه تولید شده در خارج از طرح‌های فروش و بدون اعلام قبلی به فروش رسیدند و مشخص نیست این خودروها به چه افرادی و در قالب چه طرحی عرضه شدند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. احتمالا ته انبارهای پژو قطعه اضافه اومده میخواد بده ایران خودرو بعد باز قهر کنه چون واقعا این خودرو در اروپا و حتی کشورهای اسیایی حرفی برای گفتن نداره در کشور ما سر و دست میشکنن براش

  2. توی محصولای ایرانی ماشین خوبیه ولی نه با این قیمت