واکسیناسیون کرونا

آمار فوتی‌ها با انجام واکسیناسیون کرونا در آبان به کمتر از ۵۰ نفر خواهد رسید

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد آمار فوتی‌ها در آبان با انجام واکسیناسیون کرونا برای ۲۰ میلیون نفر از افراد گروه‌های پرخطر به کمتر از ۵۰ نفر خواهد رسید.

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد واکسیناسیون کرونا از روز پنجشنبه برابر با عید غدیر برای گروه‌های معلمان، شاغلان سیستم حمل و نقل از جمله تاکسی‌داران، خبرنگاران و زندانی‌ها به شکل همزمان آغاز خواهد شد. علاوه بر این، طرح واکسیناسیون برای ۵۰۰ هزار نفر از بیماران دیابتی که انسولین تزریق می‌کنند نیز از هفته آینده انجام خواهد شد.

کاهش آمار فوتی‌ها با انجام واکسیناسیون کرونا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه گفته‌های خود بیان کرد تعداد بیماران دیابتی و دریافت‌کننده انسولین بیش از ۴ میلیون نفر است که با در نظر گرفتن ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از افراد بالای ۵۰ سال در گروه‌های بسیار پرخطر باید گفت اکثر مرگ و میر از همین گروه است. از این رو با انجام طرح واکسیناسیون برای ۲۰ میلیون نفر از افراد گروه‌های پر خطر می‌توان میزان مرگ و میر را در آبان ماه به طور قطع به کمتر از ۵۰ نفر کاهش داد.

گفتنی است تا به امروز دوز اول واکسن کرونا به ۸ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۸۲۵ نفر تزریق شد و ۲ میلیون و ۴۲۶ هزار و ۶۹۷ نفر نیز موفق به دریافت دوز دوم شدند. همچنین آمار کل دوزهای تزریق شده در کشور حدود ۱۰ میلیون و ۶۶۸ هزار و ۴۵۹ دوز است. از زمانی که کرونا در ایران شیوع پیدا کرد تا به امروز، متاسفانه ۸۹ هزار و ۱۲۲ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه