تیگو 8

تیگو ۸ چگونه به یکی از موفق‌ترین محصولات چری تبدیل شد؟

چری تیگو ۸ به عنوان یکی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات چری محسوب می‌شود، اما دلیل موفقیت این کراس اوور چینی چه بود؟ در ادامه به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

چری به عنوان یکی از بزرگترین برندهای مستقل سازنده خودرو در چین و بزرگترین صادر کننده خودرو از این کشور محسوب می‌شود و نسل خودروهای تیگو (خودروهای شاسی بلند این برند) نیز به عنوان پرفروش‌ترین و یکی از پرسابقه‌ترین محصولات آن به‌شمار می‌روند.

دلیل موفقیت چری تیگو ۸

اما از سال ۲۰۱۸ این برند خودروسازی چینی تصمیم گرفته تا لوکس‌ترین محصول سری تیگو را با نام چری تیگو ۸ که یک شاسی بلند متوسط جادار خانوادگی است به بازار عرضه کند و اتفاقا نکته جالب این بود که لوکس‌ترین و گرانترین خودروی چری به پرفروش‌ترین محصول این برند در بازار چین و بازارهای صادراتی تبدیل شد. این امر نشان داد که برند سازنده به خوبی تمام تجربیات و امکانات خود را در ساخت لوکس‌ترین محصولش استفاده کرده و نتیجه فروش بسیار بالای آن است.

جالب است بدانید که در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۳۶ هزار دستگاه چری تیگو ۸ در بازار چین فروخته شده است. رقم قابل توجه که بیش از ۳۰ درصد از فروش ۴۵۰ هزار دستگاهی برند چری را به خود اختصاص می‌دهد. چری موفق شده در سال ۲۰۱۸ بیش از ۵۰ هزار دستگاه و در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۱۶ هزار دستگاه تیگو ۸ در بازار چین به فروش برساند. همچنین آمار فروش سه ماه نخست سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد چری نزدیک به ۳۶ هزار دستگاه Tiggo 8 در چین فروخته که حدود دو برابر مدت مشابه سال ۲۰۲۰ است. از سوی دیگر چین بزرگترین و آزادترین بازار خودروی دنیا بوده و تمام برندهای آمریکایی، اروپایی، ژاپنی و کره‌ایی آزادانه هم خودرو تولید می‌کنند و هم واردات کاملا آزاد است و سگمنت شاسی بلندهای متوسط که تیگو ۸ نیز در آن قرار دارد یکی از پر فروش‌ترین و پررقابت‌ترین سگمنت‌ها است که برندهایی چون جنرال موتورز، فورد، فولکس واگن، تویوتا، هیوندای، کیا و سایر برندهای مطرح و پر فروش یک یا چند مدل عرضه می‌کنند.

در مجموع کل سگمنت‌های خودروهای شاسی بلند که بیش از ۳۵۰ مدل وجود دارد تیگو ۸ توانسته است رتبه ۱۹ فروش را به دست آورد که این به معنای یک موفقیت بزرگ و نشان‌دهنده اعتماد مصرف‌کنندگان و نقاط قوت این محصول است.

تیگو ۸ با طراحی ساختارشکن در تمام نقاط، فضای داخلی بسیار مدرن و شیک، کیفیت متریال بسیار بالا، موتور مدرن و قدرتمند با بازدهی بالا، سیستم انتقال قدرت کارآمد و گارانتی بلند مدت تا ۲۰۰ هزار کیلومتر نشان داد که برای رقابت با بزرگان این سگمنت با دست پر آمده و آماده رقابت بوده و تا اینجای کار هم موفق‌ترین خودروی این برند است. در مجموع از سال ۲۰۱۸ تاکنون نزدیک به ۳۴۰ هزار دستگاه انواع تیگو ۸ فقط در بازار چین به فروش رفته و میزان فروش ۱۳۶ هزار دستگاهی در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۳۰ درصد فروش برند چری بوده است و عرضه مدل فیس لیفت با نام تیگو ۸ پرو با جذابیت و امکانات بسیار بالا باعث افزایش سرعت فروش تیگو ۸ در بازار چین و سایر بازارها خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*