دستگاه Xbox Stream Box

جزئیات زیادی از دستگاه Xbox Stream Box منتشر شد

به تازگی برخی از ویژگی‌ها و طرح اولیه دستگاه Xbox Stream Box فاش شده است. ایکس باکس استریم باکس، بر روی تلویزیون‌ها متمرکز خواهد بود.

کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس، با تمام مشکلات در عرضه، کماکان پرفروش‌ترین کنسول‌های خانگی مایکروسافت هستند. با توجه به این موضوع، ایکس باکس همچنان سعی می‌کند تا سرویس گیم پس خود را وارد خروجی‌ها و صفحه‌های بیشتری کند؛ که یکی از جدیدترین آن‌ها تلویزیون است.

ایکس باکس در ماه گذشته اعلام کرد که در حال همکاری با کمپانی‌های تولیدکننده تلویزیون به سر می‌برد تا در نهایت تجربه جدیدی را برای گیمرها رقم بزند. این اتفاق باعث می‌شود تا تجربه کار با ایکس باکس را از طریق تلویزیون‌های متصل به اینترنت، بدون سخت‌افزار اضافی به دست آورید. این برنامه به کاربران اجازه خواهد داد تا به سرویس پخش بازی خود به نام xCloud در تلویزیون‌هایشان دسترسی پیدا کنند.

برای تلویزیون‌هایی که به اینترنت متصل نیستند، گزینه دیگری وجود دارد؛ دستگاه استریم Xbox. این دستگاه به تلویزیون یا مانیتور متصل می‌شود و امکان دسترسی سرویس xCloud را برای کاربران فراهم می‌کند. اخیراً جزئیات جدید و تصاویری از طرح اولیه دستگاه Xbox Stream Box منتشر شده است که در ادامه می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

این تصاویر توسط یکی از کاربران توییتر منتشر شده است اما به نظر نمی‌رسد که از منابع معتبری درز کرده باشد. دیوایس فعلی که در حال حاضر با عنوان دستگاه Xbox Stream Box شناخته می‌شود، یک مکعب سفیدرنگ است که لوگو ایکس باکس در قسمت بالایی‌اش خودنمایی می‌کند. در قسمت جلویی دستگاه، یک پورت USB A و دکمه پاور قرار دارد. در قسمت پشتی هم پورت اترنت، USB C و HDMI دیده می‌شود.

دستگاه Xbox Stream Box

تصویر سوم به برخی از ویژگی‌های دستگاه Xbox Stream Box اختصاص دارد. طبق نکات ذکرشده در این تصویر، نمونه اولیه مربوط به اوایل امسال بوده و طراحی آن اصلاح شده است. همچنین نشان می‌دهد که این دستگاه تا پایان سال جاری منتشر خواهد شد. هرچند این اتفاق با توجه به مشکل جهانی کمبود تراشه، کمی بعید و دور از انتظار به نظر می‌رسد؛ با این حال نمی‌توان به صورت قطعی این احتمال را رد رد.

در پی ویژگی‌های این دستگاه، گفته می‌شود که جعبه استریم ایکس باکس حالت ضخیمی خواهد داشت که ابعاد آن ۶۴ میلی‌متر در ۸۹ میلی‌متر است. Mi TV Stick حدود ۹۲.۴ میلی‌متر طول دارد، بنابراین انتظار داریم که دستگاه Xbox streaming box از این لحاظ، تقریباً برابر دانگل استریم شیائومی باشد.

هنگام اتصال به تلویزیون، کاربران می‌توانند از طریق کنسول بازی خود یا سرویس xCloud، استریم را انجام دهند. امکان متصل کردن کنترلر ایکس باکس به دستگاه و حتی کیبورد و ماوس بی‌سیم هم امکان‌پذیر خواهد بود. دستگاه Xbox streaming box دارای وای‌فای است ولی همچنان می‌توانید کابل را به درگاه اترنت در پشت دستگاه متصل کنید. از دیگر ویژگی‌های ذکرشده راجع‌به این دستگاه، می‌توانیم به قابلیت ایجاد پارتی و پخش برنامه سرویس‌هایی مانند دیزنی و HBO اشاره کنیم.

دستگاه Xbox streaming box نه تنها نیاز کسانی را که تلویزیون متصل به اینترنت ندارند برآورده می‌کند، بلکه برای هرکسی که بخواهد بر روی هر صفحه‌ای بازی کند نیز کارایی خواهد داشت. به عنوان مثال، می‌توانید آن را به تلویزیون هتل یا هر مکانی که قصد دارید در طول سفر در آنجا اقامت داشته باشید متصل کنید؛ تنها وسیله دیگری که باید همراهتان باشد، کنترلر شماست.

در مجموع به نظر می‌رسد که جعبه استریم ایکس باکس قادر به انجام کارهای هیجان‌انگیزی خواهد بود. ویژگی‌هایی که می‌توانند طیف گسترده‌تری از گیمرها را پوشش دهند و در هر زمان و مکانی، امکان بازی کردن را فراهم کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*