خودروسازان خارجی

فعالیت خودروسازان خارجی که در زمان تحریم ما را ترک کردند محدود می‌شود

مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت گفت فعالیت خودروسازان خارجی که در زمان تحریم ما را ترک کردند در ایران محدود خواهد شد.

سهیل معمارباشی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت در خصوص نگرانی قطعه‌سازان از باز شدن درهای کشور به سمت واردات یا برداشته شدن احتمالی تحریم‌ها عنوان کرد قطعه‌سازان در دوران سخت تحریم‌ها صنعت خودرو را زنده نگه داشتند و با وجود این که مطالبات آنها با تاخیر زیادی پرداخت می‌شود، اما همچنان در چنین شرایطی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت در ادامه گفته‌های خود تاکید کرد قطعا وزارت صنعت از قطعه‌سازان حمایت خواهد کرد، اما آنها باید رویکرد خود را به سمت تولید رقابتی سوق دهند. طبق گفته معمارباشی خودروسازان می‌بایست بعد از مدتی در زنجیره تامین خودروسازان خارجی قرار بگیرند یا محصولات خود را در بازارهای صادراتی خودروسازان به فروش برسانند.

محدود شدن فعالیت خودروسازان خارجی پس از بازگشت

معمارباشی در ادامه بیان کرد خودروسازان خارجی که در زمان تحریم‌ها به فعالیت خود پایان دادند و از ایران خارج شدند، پس از بازگشت مجدد به کشور نمی‌توانند همانند سابق به فعالیت بپردازند. وی افزود البته در حال حاضر به شکل غیر مستقیم بین خودروسازان و قطعه‌سازان خارجی و فعالان این صنایع در داخل تماس‌هایی برقرار شده است، اما تاکنون شاهد برقراری ارتباط مستقیمی نبوده‌ایم.

مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت در پایان خاطرنشان کرد:

از سوی وزارت صنعت محدودیتی برای همکاری با خارجی‌ها وجود ندارد، اما قطعا آن دسته از خودروسازانی که در زمان تحریم‌ها ایران را ترک کردند و ما را تنها گذاشتند یا شرکت‌هایی که به تعهدات خود در قبال مشتریان ایرانی عمل نکردند و حتی مشتریان را در تامین قطعات با مشکل مواجه کردند، نمی‌توانند به شکل سابق در ایران فعالیت کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*