جدیدترین فناوری‌های تلفن‌ همراه: ضد آب و گرد و غبار

 


جدیدترین فناوری‌ها در حوزه تولید بدنه و پوشش‌های ضد آب در کنگره جهانی موبایل در بارسلونای اسپانیا به نمایش گذاشته شد.
به گزارش گجت نیوز بسیاری از فعالان حوزه نانوتکنولوژی و شرکت‌های مهم تولید کننده برجسته تلفن همراه، دستاوردهای جدید خود را در تولید بدنه‌های مقاوم و ضد آب برای تلفن‌های همراه در کنفرانس جهانی موبایل در بارسلونا عرضه کرده‌اند.
شرکت لیکوئیپل با استفاده از فناوری نانو، پوشش ضد آب تولید کرده و افراد می‌توانند با ارسال تلفن همراه خود به این شرکت، این بدنه ضد آب را بر روی گوشی خود نصب کنند و از تلفن خود زیر باران یا داخل حمام استفاده کنند.
شرکت P2i نیز دستاوردی مشابه داشته است؛ اما مسؤولان شرکت به طور مستقیم محصول تولیدی خود را در اختیار تولیدکنندگان تلفن همراه قرار می‌دهند. شرکت تولیدکننده این پوشش ضد آب در حال حاضر با ۱۰۰ شرکت تولیدکننده تلفن همراه همکاری می‌کند.
از فناوری بدنه نانو ضد آب موسوم به «آریدیون» در بیش از ۹ میلیون دستگاه الکترونیکی از جمله تلفن همراه و تبلت استفاده شده است. این محصول با همکاری مرکز تحقیقات وزارت دفاع انگلیس تولید شده و بیشتر دارای کاربردهای نظامی بویژه در مقابل حملات شیمیایی است.
شرکت ژاپنی فوجیتسو نیز نمونه اولیه تلفن همراه فوق باریک خود را در کنفرانس بارسلونا رونمایی کرد. تلفن همراه هوشمند Tegra 3، ضد آب و ضد گرد و غبار ‌است. شرکت پاناسونیک نیز پوشش ضد آب برای تلفن همراه هوشمند Eluga‌ را در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است. شرکت کره‌ای DiCAPac نیز یک بدنه پلاستیکی ضد آب تولید کرده که در مقایسه با محصولات عرضه شده با فناوری نانو از کیفیت چندان بالایی برخوردار نیست؛ اما کارایی مورد نیاز در زیر آب را دارد.

گالری عکس(لطفا جهت نمایش عکس ها در سایز بزرگ کلیک کنید)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*