حفره امنیتی نرم افزار کیبورد Swiftkey : میلیون‌ها گوشی سامسونگ در خطر حمله هکر ها !

به نظر می رسد که سامسونگ با چالشی بزرگ روبرو شده است.طبق بررسی های انجام شده ، نرم افزار کیبورد Swiftkey دارای یک حفره امنیتی است که راه نفوذ هکرها به گوشی های سامسونگ را هموار کرده است.میلیون‌ها گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی تحت خطر استراق سمع تماس‌ها، دزدی اطلاعات و نصب بدافزار قرار دارند و کاربران آنها نمی‌توانند در این باره کاری بکنند.

شرکت NewSecure فعال در زمینه‌ی امنیت موبایل روز چهارشنبه اعلام کرد این مشکل در نرم‌افزار صفحه‌کلید Swiftkey پیدا شده که روی میلیون‌ها گوشی هوشمند این شرکت بزرگ کره‌ای از پیش نصب شده است. کاربرانی که با این مشکل مواجه شده‌اند در مقابل این آسیب‌پذیری ناتوان هستند زیرا نمی‌توانند این نرم‌افزار را حذف کنند.دستگاه‌های آسیب دیده شامل گلکسی S6، S5، S4 و S4 Mini می‌شود.

سامسونگ عنوان کرد که در روزهای آینده این مشکل را رفع خواهد کرد. راه حل این مشکل در قالب یک به‌روزرسانی امنیتی ارایه خواهد شد که کاربران می‌توانند آن را در گوشی خود دانلود کنند.سامسونگ در بیانیه‌ای گفته است :

سامسونگ این تهدیدات امنیتی جدید را بسیار جدی می‌داند، ما علاوه بر ارایه‌ی به‌روزرسانی امنیتی، با Swiftkey همکاری می‌کنیم تا با خطرات احتمالی مقابه کنیم.

سامسونگ در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی به‌روزرسانی‌هایی را در اختیار اپراتورهای تلفن همراه قرار داد، اما معلوم نیست که اپراتورها این به‌روزرسانی‌ها را در اختیار دستگاه‌ها قرار دادند یا خیر. تمام این گوشی‌ها یا این به‌روزرسانی را ندارند یا وضعیت آنها نامشخص است.بر اساس ارزیابی فنی NewSecure، این گوشی‌ها از بسیاری جهات در مقابل حمله آسیب‌پذیر هستند. به عنوان مثال، یک هکر نه چندان حرفه‌ای که درنزدیکی یکی از این گوشی‌ها قرار دارد می‌تواند از طریق ‌ٌWi-Fiهای بدون رمزعبور به این گوشی دسترسی پیدا کند. یا اینکه یک هکر حرفه‌ای می‌تواند از راه دور با روش‌های پییچده‌ای به گوشی آسیب‌پذیر حمله کند. در نتیجه، این نقص نرم‌افزاری تا زمانی که رفع شود، مشکلی بسیار جدی و فراگیر خواهد بود.

مسوولان NewSecure در گزارشی گفتند :

برای کاهش تهدیدات احتمالی از شبکه‌های Wi-Fi ناامن دوری کنید، از یک دستگاه گوشی دیگر استفاده کنید و با اپراتور خود برای کسب اطلاعات و زمان‌بندی ارایه‌ی به‌روزرسانی تماس بگیرید.

منبع : ubergizmo

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*