امکان کنسل کردن و بازپس گیری ایمیل های ارسالی در جمیل فراهم شد

گوگل به تازگی یک ویژگی بسیار کاربردی را در سرویس جیمیل خود فعال کرده است.در ویژگی جدید جمیل ریال کاربران قادر خواهند بود تا چند ثانیه پس از ارسال ایمیل آن را کنسل کرده و یا در واقع آن را پس بگیرند.

حتما بارها اتفاق افتاده که ایمیلی را برای کسی ارسال کرده اید و درست چند لحظه پس از ارسال متوجه ایرادی در آن شده اید اما امکان باز پس گیری و اصلاح ایمیل وجود نداشته است.گوگل برای رفع این مشکل به تازگی قابلیت پس گرفتن ایمیل فرستاده شده را در سرویس ایمیل خود یا همان جمیل ( Gmail ) فعال کرده است.

از این به بعد اگر بعد از فرستادن ایمیل خود، خواهان کنسل کردن آن هستید، با زدن دکمه‌ی Undo Send می‌توانید آن را پس بگیرید. تمامی کاربران جیمیل به راحتی می‌توانند از این قابلیت جدید استفاده کنند. این قابلیت چند وقتی به صورت آزمایشی اجرایی شد و حالا به صورت رسمی برای برنامه‌ی گوشی جیمیل و همچنین نسخه‌ی وب این سرویس دهنده در دسترس است.

gmail

توجه داشته باشید که برای پس گرفتن ایمیل خود باید مدت زمانی را تعیین کنید. این مدت زمان می‌تواند از ۵ ثانیه تا ۳۰ ثانیه متغیر باشد. بعد از فرستادن ایمیل مورد نظر، شما در طی این مدت زمان می‌توانید با کلیک بر روی دکمه‌ی Undo به راحتی ایمیل فرستاده شده‌ی خود را پس بگیرید. در نهایت با توجه به مدت زمانی که شما برای پس گرفتن ایمیل خود تعیین می‌کند، ایمیل مورد نظر تا پایان زمان مورد نظر فرستاده نمی‌شود.

gmail-undo-send

قابلیت Undo به صورت پیش فرض غیر فعال است و برای دسترسی به آن باید این قابلیت را فعال کنید. برای انجام دادن این کار به بخش تنظیمات جیمیل خود رفته و در بخش General گزینه‌ی Undo Send را تیک بزنید. سپس مدت زمان تعیین شده را نیز انتخاب نمایید و در پایین صفحه بر روی دکمه‌ی Save کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

برای کاربران اندرویدی نیز نصب برنامه‌ی Inbox app گوگل برای فعال کردن این ویژگی ضروری می‌باشد.

 منبع :  forbes 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*