کامیون غول پیکر nuGen

کامیون غول پیکر nuGen با وزن 200 تن، هیچگونه آلایندگی ندارد!

شرکت انگلو امریکن موفق به تولید کامیون غول پیکر nuGen شده که به لطف استفاده از سوخت هیدروژنی، هیچ آلایندگی ندارد.

پای خودروهای هیبریدی و الکتریکی مدت‌هاست که به بازارهای جهانی باز شده و عمده این محصولات در بخش سواری بوده‌اند. اما کمپانی انگلو امریکن به تازگی از بزرگترین کامیون هیدروژنی خود رونمایی به عمل آورده است. این کامیون معدنی غول پیکر سه طبقه وزنی معادل 200 تن دارد و مجهز به یک پیشرانه خیلی بزرگ است.

مشخصات فنی کامیون غول پیکر nuGen

کامیون غول پیکر nuGen

گفتنی است این پیشرانه مجهز به یک باتری لیتیوم یونی 1.2 مگاوات ساعتی است و هشت پیل سوختی هیدروژنی می‌شود. در مجموع حداکثر توان خروجی این کامیون 2682 اسب بخار خواهد بود. این کامیون با نام nuGen دارای چندین موتور الکتریکی و مجهز به سیستم ترمز احیاکننده است و به طور کلی قادر است 290 تن بار را حمل کند.

پروسه و فرآیند ساخت این کامیون معدنی بزرگ 3 سال طول کشیده است و الگوی ساخت این کامیون برای شرکت انگلو امریکن یک کامیون دیزلی بوده که به طور متوسط سالانه 900 هزار لیتر سوخت مصرف می‌کرده است. خوشبختانه nuGen طوری با محیط زیست سازگار شده که می‌تواند با طبیعت تطبیق پیدا کند و ضرری برای محیط اطراف نداشته باشد. در واقع این کامیون به اندازه 700 خودرو از انتشار دی اکسید کربن به جو زمین جلوگیری می‌کند.

کامیون غول پیکر nuGen

کمپانی انگلو امریکن آن‌طور که در برنامه‌های میان‌مدت خود دارد، می‌خواهد تا چند سال آینده فکری به حال کامیون‌های دیزلی خود بکند و کامیون‌های هیدروژنی با آلایندگی صفر را جایگزین ناوگان کامیون‌های دیزلی کند. البته لازم به ذکر است که کامیون معدنی nuGen به صورت آزمایشی تولید شده، ولی این شرکت قصد دارد 40 نسخه از این محصول را تولید و جایگزین محصولات دیزلی خود کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*