سرقت سکه های طلای سلتیک

دزدی 1 میلیون دلاری از موزه آلمانی؛ سکه های طلای سلتیک به سرقت رفتند!

صدها سکه طلای سلتیک از یک موزه آلمانی به سرقت رفت. ارزش این سکه‌های عتیقه، به بیش از یک میلیون دلار می‌رسید.

پلیس ایالت باواریای آلمان اعلام کرد که هفته گذشته، 483 سکه طلا با ورود افراد ناشناس به موزه سلتیک رومی (Celtic Roman Museum)، واقع در شهر مانشینگ، به سرقت رفت.

قدمت این سکه‌ها که در سال 1999 کشف شدند، به 100 سال پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد. گفته می‌شود این مجموعه با ارزشی بالغ بر یک میلیون دلار، بزرگ‌ترین کشف سکه‌های طلای سلتیک در قرن بیستم بوده است.

سرقت سکه های طلای سلتیک

در جزئیات ارائه شده توسط اداره پلیس و دفتر دادستانی، آمده که سارقان در نیمه‌های شب، کابل‌های فیبر نوری موجود در مرکز توزیع شرکت ژرمن تلکام را قطع کردند. این اقدام، نه تنها باعث قطع تلفن و اینترنت 13 هزار خانه شد؛ بلکه سیستم آژیر موزه سلتیک رومی را هم از کار انداخت.

سارقان 9  دقیقه پس از قطع کابل‌ها، یکی از درهای خروج اضطراری موزه را با اِعمال فشار باز کردند و سکه‌ها را به سرقت بردند. حالا اداره پلیس جنایی باواریا، تحقیقات خود را آغاز کرده تا دریابد چگونه این افراد ناشناس در شب سرقت، به شرکت توزیع منطقه‌ای نفوذ و کابل‌های فیبر نوری آن را قطع کردند.

مارکوس بلوم، وزیر علم و هنر ایالت باواریا، ضمن فاجعه خواندن این اتفاق گفت:

هر کس آثار هنری را بدزدد، به فرهنگ ما آسیب زده است.

او اضافه کرد: واضح است که کسی همین‌طوری به یک موزه یورش نمی‌برد و چنین گنجینه‌ای را نمی‌دزدد. این یک موزه فوق امنیتی بود و ما ظن این را داریم که با یک جنایت سازمان‌یافته روبه‌رو باشیم.

موزه سلتیک رومی مانشینگ

پنجره شکسته موزه سلتیک رومی در شهر مانشینگ آلمان، پس از سرقت

روپرت گبهارد، رئیس اداره میراث باستانی باواریا هم هشدار داد که شاید سارقان، این گنجینه را آب کنند و به‌صورت طلای آب شده، با قیمتی حدود 260 هزار دلار بفروشند؛ زیرا فروش سکه‌های عتیقه در بازار عمومی، به این سادگی‌ها نیست.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*