شیائومی اخراج کارمندان

تقلید شیائومی از ایلان ماسک؛ موج اخراج کارمندان به گوشی ساز چینی رسید

شیائومی به سبک ایلان ماسک و مارک زاکربرگ بخش بزرگی از کارمندان خود را اخراج کرد. برخی قسمت‌های این کمپانی با تعدیل نیروی 75 درصدی روبرو شده‌اند!

بر اساس گزارشات رسیده از چین، کمپانی شیائومی تا پایان سال 2022 تعداد زیادی از کارمندان خود در بخش‌های مختلف این شرکت را اخراج خواهد کرد. تنها تخمینی که در خصوص تعداد اخراجی‌های این کمپانی می‌توان زد، این است که احتمالا شاهد بیکار شدن افراد بسیار زیادی خواهیم بود؛ چرا که شیائومی شرکت بزرگی بوده و زیرمجموعه‌های زیادی دارد.

اخراجی کارمندان شیائومی به سبک ایلان ماسک!

چند روز پیش یکی از کارمندان شیائومی در مصاحبه‌ای با آژانس خبری Jiemian News، تعداد اخراجی‌های این کمپانی را بسیار زیاد توصیف کرد. البته این اظهار نظر اصلا دقیق نیست؛ اما بر اساس داده‌های موجود، ممکن است نرخ کارمندان اخراج شده شیائومی به طور میانگین به 15 درصد برسد.

گزارش‌های اقتصادی حاکی از این هستند که تا پایان ماه سپتامبر 2022، کمپانی شیائومی 35314 کارمند تمام وقت داشته است که از این تعداد، 32609 نفر در کشور چین مشغول به کار بوده‌اند.

شیائومی اخراج کارمندان

همچنین بر اساس اطلاعاتی که کارمند شیائومی در اختیار رسانه‌های خبری قرار داد، نرخ اخراجی‌های این کمپانی بزرگ چینی در بخش‌های مختلف مانند بخش گوشی‌های هوشمند، بخش اینترنت اشیا (IoT)، بخش اصلی کشور چین و سایر بخش‌ها کاملا متفاوت خواهند بود. به عنوان مثال، نرخ اخراجی‌های دپارتمان اینترنت اشیا حدود 40 درصد بوده و در برخی قسمت‌ها نیز شاهد اخراج حدود 75 درصد کارمندان خواهیم بود.

وانگ شیانگ، مدیر کمپانی شیائومی، مدتی پیش در یکی از مجامع این کمپانی، کاهش هزینه‌ها و بهبود راندمان را مهم‌ترین اهداف کوتاه مدت شرکت متبوعش اعلام کرد و این دو عامل را فاکتورهایی بسیار تاثیرگذار در عملکرد تجاری سال آینده برشمرد. بر همین اساس می‌توان این تعدیل نیرو در شیائومی را اقدامی در راستای کاهش هزینه‌ها و افزایش توانایی مالی توصیف کرد.

به نظر می‌رسد باید منتظر ماند و دید تاثیر این اخراج های گسترده کارمندان شیائومی در گزارش‌های فصلی این کمپانی به چه صورت خواهد بود. آیا این تعدیل نیرو منجر به سبک‌تر شدن بار اقتصادی کارمندان خواهد شد یا این که عملکرد کلی کمپانی را کاهش خواهد داد؟

این اخراج‌های گسترده البته تنها مختص شیائومی نبوده و پیش از این برندهای برجسته‌ای چون متا، آمازون و توییتر هم با مواردی مشابه روبرو بوده‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*