هوش مصنوعی مارک زاکربرگ واتساپ

هوش مصنوعی به پیام‌رسان واتساپ اضافه می‌شود؛ کلید شکست تلگرام پیدا شد

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا خبر از اضافه شدن هوش مصنوعی به پیام‌رسان واتساپ و سایر خدمات و محصولات این شرکت در آینده‌ای نزدیک داده است.

هوش مصنوعی هیچ‌وقت چنین تب و تابی را به دنیای تکنولوژی وارد نکرده بود. این فناوری، گرایش جدیدی را در بین علاقه‌مندان به تکنولوژی راه انداخته و کمپانی‌های سازنده را مجبور کرده از آن تبعیت کنند. ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی انقلابی مثل ربات چت ChatGPT، باعث برانگیخته شدن فکر غول‌های فناوری مثل گوگل، مایکروسافت و متا در مورد اثرگذاری هوش مصنوعی شده است.

مایکروسافت سرمایه‌گذاری عظیمی را روی کمپانی One AI انجام داد و حالا هم استفاده از ابزار هوش مصنوعی محبوب چت جی‌پی‌تی این شرکت در خدمات و محصولاتش را آغاز کرده است. گوگل نیز چندی پیش ابزار هوش مصنوعی خودش به‌نام Google Bard را رونمایی کرد. با گزارش‌هایی که ما اخیراً شنیده‌ایم، ظاهراً متا نیز یکی از جدیدترین کمپانی‌هایی است که سوار قطار هوش مصنوعی شده است.

متا روی یک ابزار هوش مصنوعی برای محصولات و خدماتش کار می‌کند

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا رسماً اعلام کرده که این شرکت در حاضر روی یک گروه محصولی جدید سطح بالا کار می‌کند. این محصول می‌تواند هوش مصنوعی را به خدمات شرکت متا که توسط میلیاردها کاربر از سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند، اضافه کند.

هوش مصنوعی مارک زاکربرگ واتساپ

این مدیر اجرایی می‌گوید که متا در وهله نخست روی ساخت ابزارهای خلاقانه هوش مصنوعی تمرکز می‌کند. با این حال، هدف نهایی آن‌ها ساخت یک ابزار هوشمند است که به مردم در امور مختلف کمک کند. او می‌گوید، کارهای بنیادی زیادی در حال انجام است که پس از اتمام، به‌اطلاع عموم کاربران درخواهد آمد.

متا هوش مصنوعی را به واتساپ و مسنجر اضافه می‌کند

کمپانی صاحب فیسبوک تست روی یک ابزار هوش مصنوعی مبتنی بر متنی مثل ChatGPT را روی اپلیکیشن‌های WhatsApp و Messanger آغاز کرده است. اما علاوه بر واتساپ، متا تلاش می‌کند این ابزار هوشمند را در زمینه‌هایی مثل فیلترها و تبلیغات اینستاگرام نیز به‌کار بگیرد. این شرکت به‌دنبال گزینه‌هایی برای استفاده از هوش مصنوعی در ویدیوها و دیگر امکانات چندرسانه‌ای است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*