گجتی جادویی که میزان ارزش غذایی خوراکی‌ها را اندازه‌گیری می‌کند

گجت های الکترونیکی حوزه سلامت، روز به روز در حال افزایش است و همه ساله انواع مختلفی از این ابزارها ساخته و به بازارها عرضه می گردد.در نمایشگاه CES امسال هم شاهد معرفی نمونه های جدید از این ابزار ها بودیم.یکی از این محصولات، گجت کوچک و بسیار کارآمدی است که قادر است میزان ارزش غذایی خوراکی ها را اندازه‌گیری کند.

SCiO-4

شرکت استارت‌آپی فرانسوی دایت‌سنسور در نمایشگاه CES 2016 گجتی جیبی با قابلیت اتصال بلوتوث را به همراه سنسور ملوکولی به نام SCiO را معرفی کرد. این گجت با استفاده از یک طیف‌نما که از امواج نزدیک به مادون قرمز استفاده می‌کند، کار می‌کند. SCiO می‌تواند مواد موجود در غذای شما را بر اساس اینکه چطور به نور واکنش نشان می‌دهند را اندازه گیری کند. هدف این گجت کمک به بیماران دیابتی و قلبی است، که بتوانند کنترلی بر روی غذای مورد مصرفشان داشته‌باشند.

در یک تست که برای سایت mashable انجام شد این گجت بر روی یک تکه پنیر نگه داشته و سپس بر روی اپلیکیشن دستگاه میزان کربو‌هیدرات و چربی موجود در آن نمایش داده‌شد. سپس این اطلاعات به یک پروفایل، مخصوص شخص اضافه شد.

سازندگان این دستگاه، رمی و آسترید بوناسه ایده این دستگاه وقتی به ذهنشان خطور کرد که دختر ۹ ساله‌ آنها به بیماری دیابت مبتلا شد و نیاز بود که میزان کربو‌هیدرات موجود در وعده‌های غذاییش و انسولینش اندازه‌گیری شود. در حال حاضر این دستگاه فقط می‌تواند غذاهای هوموجنوس همچون نون بیسکوییت و پنیر را پردازش کند. اپلیکیشن این دستگاه به شما این اجازه را می‌دهد که مابقی غذاها را به صورت دستی وارد کنید.

قیمت این دستگاه معادل ۲۴۹ دلار است و برای اپلیکیشن آن در هر ماه باید ۱۰ دلار پرداخت شود.

منبع : mashable

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*