حذف آپ

اعلام جنگ گوگل با برنامه‌های ایرانی؛ پس از دیوار و تپسی و دیجی‌کالا، آپ هم حذف شد

از چند روز پیش دور جدید حذف برنامه های ایرانی از گوگل پلی آغاز شده است. حالا نوبت به اپلیکیشن آپ رسیده تا از پلی استور حذف شود.

حذف برنامه های ایرانی از استورهای بزرگ مثل گوگل پلی، اتفاق تازه‌ای نیست و در سال‌های گذشته نیز شاهد چنین اتفاقی بودیم؛ اما در مرتبه‌های قبلی، پس از پیگیری از سوی ایرانی‌ها، دوباره این برنامه‌ها به گوگل پلی بازگشتند. حالا از چند روز پیش ظاهرا دوباره گوگل با برنامه‌های ایرانی وارد جنگ شده و دور جدید حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از پلی استور آغاز شده است. این اتفاق با برنامه دیوار آغاز شد و امروز با تپسی و دیجی کالا ادامه پیدا کرد. اکنون نوبت به حذف اپلیکیشن آپ رسیده و آسان پرداخت قربانی بعدی ناسازگاری گوگل با برنامه های ایرانی است.

ظاهرا حذف اپلیکیشن های ایرانی از گوگل پلی استور به‌دلیل تحریم‌های بین‌المللی است. چند ماه پیش شنیده بودیم که ایالات متحده آمریکا برخی از تحریم‌های مربوط به تکنولوژی را در رابطه با ایران لغو کرده و این امیدواری ایجاد شده بود که دیگر اتفاقاتی مانند حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از استورهای خارجی رخ ندهد؛ اما ظاهرا گوگل قصد ندارد دست از سر برنامه های ایرانی بردارد. حال باید دید آیا مانند مرتبه‌های قبلی، باز هم شاهد بازگشت برنامه های ایرانی دیوار، تپسی، دیجی کالا و آپ به پلی استور خواهیم بود؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

5 دیدگاه

  1. وقتی گوگل پلی فیلتر کردن چه حرفیه؟….

  2. وقتی فیلتر هَست گوگل پلی.. چه لزومی داره کسی این خبر؟

  3. حقیقتا این موضوع نه برای گوگل و آمریکا فرقی داره نه برای حکومت ایران (چه بسا از حذف این اپلیکیشن ها خوشحال هم میشن چون قبلا گوگل پلی را فیلتر کرده اند و حالا این رابطه دوطرفه قطع شده). بیچاره فقط مردم فقط مردم و فقط مردم. هرروز محدود تر و منزوی تر از دیروز

  4. وقتی خود حکومت گوگل پلی فیلتر می کنه اونا هم اینکار بکنن حق دارن