کپی گوگل از سامسونگ

گوگل قابلیت کاربردی گوشی‌های سامسونگ را کپی می‌کند

گوگل قابلیت تعمیر گوشی‌های سامسونگ یا Maintenance Mode را در جدیدترین آپدیت خود تعبیه کرده است که کپی گوگل از سامسونگ را نشان می‌دهد.

کاربران بی‌صبرانه منتظر انتشار نسخه پایدار اندروید 14 در این ماه بودند، اما گوگل انتشار جدیدترین به‌روزرسانی سیستم‌عامل خود را به تعویق انداخت تا با رویداد راه‌اندازی پیکسل در ماه اکتبر هماهنگ شود. اما اولین به‌روزرسانی اندروید 14 QPR1 بتای 1 برای گوشی‌های هوشمند پیکسل سازگار منتشر شده است و به نظر می‌رسد که کمپانی گوگل در این نسخه از قابلیت Maintenance Mode سامسونگ کپی کرده است.

این قابلیت که به آن حالت Repair (تعمیر) نیز گفته می‌شود، در رابط کاربری وان یو ای سامسونگ می‌تواند دسترسی به داده‌های شخصی کاربران را برای تعمیرکاران گوشی محدود کند. این قابلیت در به‌روزرسانی اندروید 14 نیز تعبیه شده است که کپی گوگل از سامسونگ را نشان می‌دهد.

کپی گوگل از سامسونگ با حالت تعمیر

انتشار این قابلیت در دستگاه‌های سامسونگ از حدود یک سال پیش آغاز شد و تا سال 2023 ادامه پیدا کرد و به تدریج برای بسیاری از دستگاه‌های سامسونگ عرضه گردید. اکنون اولین نسخه بتای اندروید 14 QPR1 نیز شامل حالت تعمیر است و می‌توان از آن هنگام تحویل گوشی هوشمند خود به مرکز خدمات برای تعمیر و نگهداری استفاده کرد.

با این حال، به نظر می‌رسد عملکرد این قابلیت در اندروید 14 با حالت نگهداری سامسونگ متفاوت است. گوگل می‌تواند از ویژگی DSU (به‌روزرسانی سیستم پویا) استفاده کند که با اندروید 10 معرفی شد. DSU یک GSI (تصویر سیستم عمومی) را بوت می‌کند که یک کپی جدید و خالی از عملیات است، بنابراین اطلاعات شخصی شما ایمن باقی می‌ماند.

کپی گوگل از سامسونگ

استفاده از ویژگی DSU به این شکل ممکن نبود، اما گوگل ممکن است از حالت تعمیر و نگهداری سامسونگ الهام گرفته و از DSU برای ایجاد حالت تعمیر استفاده کرده باشد. این قابلیت پس از فعال شدن، یک نسخه تمیز از سیستم‌عامل را به کسانی که تلفن خود را برای تعمیر به دست متخصصان می‌سپارند ارائه می‌دهد.

مالک دستگاه می‌تواند گوشی را در حالت تعمیر قفل کند، به این معنی که اطلاعات شخصی او از افراد ناخواسته در امان خواهد بود. Repair Mode به عنوان کپی گوگل از سامسونگ ممکن است در آینده به تمامی گوشی‌های هوشمند اندرویدی اضافه شود.

بیشتر بخوانید:

گوگل با این ویژگی گوشی های اندرویدی را سریع‌تر از همیشه می‌کند

در گوشی‌های سامسونگ، حالت تعمیر در گوشی‌هایی که اندروید 13 یا جدیدتر دارند، در دسترس است. در گذشته نیز گوگل چندین ویژگی نرم‌افزاری را از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های سامسونگ کپی کرده بود. این موضوع نشان می‌دهد سامسونگ در بیشتر مواقع برتری و پیشگام بودن را به نام خود ثبت می‌‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. سلام گوشی a23کی اندروید ۱۴ را دریافت می‌کنند ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟