شاسی بلند جدید ایران خودرو

شاسی بلند جدید ایران خودرو برای تست های ایمنی به اسپانیا رفت

ری را به‌عنوان شاسی بلند جدید ایران خودرو برای تست های ایمنی به اسپانیا رفت؛ اما ایران خودرو ریرا با چه مشخصات فنی و امکانات ایمنی در اسپانیا تست می‌شود؟

خودروسازان داخلی برخی از محصولات خود را سالانه به مراکز تست کشورهایی چون آلمان، اسپانیا و ایتالیا می‌فرستند تا با انجام تست‌های تصادف بتوانند مجوزهای لازم را دریافت و همچنین سطح ایمنی آنها را ارزیابی کنند. در همین راستا گروه صنعتی ایران خودرو شاسی بلند جدید خود یعنی ری را را به مرکز تست تصادف اسپانیا فرستاده تا بتواند 6 اعتبارنامه ECE و ای-مارک را دریافت کند.

آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد تا به امروز حدود 40 دستگاه خودرو ری را تولید شده است. البته این خودرو در مرحله تولید آزمایشی قرار داشته و به‌زودی وارد مرحله تولید انبوه می‌شود؛ اما ایران خودرو ریرا با چه مشخصات فنی و امکانات ایمنی در اسپانیا تست می‌شود؟ در این بخش از اخبار خودرو سایت گجت نیوز با مشخصات و امکانات شاسی بلند جدید ایران خودرو ویژه تست در اسپانیا آشنا خواهیم شد.

مشخصات شاسی بلند جدید ایران خودرو در اسپانیا

خبرها حاکی از آن است که ایران خودرو شاسی بلند ریرا را با پیشرانه EFP با گیربکس 6 دنده اتوماتیک به اسپانیا فرستاده است. همچنین این خودرو به امکانات ایمنی متعددی چون 4 ایربگ ایمنی، کروز کنترل، سیستم پایش فشار باد تایرها، سنسور پارک جلو، دوربین عقب، دوربین 360 درجه، سیستم کنترل پایداری و کشش، اتوهلد و ترمز پارک برقی مجهز خواهد بود که روی نتایج تست‌های تصادف تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

شاسی بلند جدید ایران خودرو

از سایر امکانات رفاهی ایران خودرو ریرا نیز می‌توان به در صندوق برقی با حسگر حرکتی پا، سانروف، نورپردازی کابین، فرمان برقی، چراغ گردش، گرم‌کن جلو، صندلی‌های برقی جلو، مانیتور و کلاستر یکپارچه اشاره کرد.

شاسی بلند جدید ایران خودرو

گفتنی است از آنجایی که ایران خودرو از پلتفرم PF1 یا IKP1 برای طراحی و ساخت ری را استفاده کرده و قالب‌های بدنه این خودرو نیز مشابه پژو 2008 جدید است، می‌توان انتظار داشت ایران خودرو ریرا از لحاظ ایمنی در سطح پژو 2008 و سیتروئن C3-XR قرار بگیرد.

شاسی بلند جدید ایران خودرو

ریرا به‌عنوان اولین شاسی بلند ایران خودرو به یک پیشرانه 1.7 لیتری توربوشارژ EFP مجهز شده است که می‌تواند قدرتی برابر با 160 اسب بخار و گشتاور 240 نیوتن‌متر را به تولید برساند. یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک AT نیز وظیفه انتقال قدرت از پیشرانه به چرخ‌های جلو را بر عهده دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. هایما