عینک‌ هوشمند توشیبا کمی پیش از آنکه عرضه شود، اوراق شد !

تنها ۱۶ ماه پس از آنکه توشیبا Toshiba Wearvue TG-01 را رونمایی کرد و یک هفته پیش از آنکه برای مصرف تجاری عرضه شود، این شرکت ژاپنیِ تولید کنندهٔ ابزارها و وسایل الکترونیکی اعلام کرد که پروژه عینک‌های هوشمند خود که قرار بود به بازار وارد شوند را به طور کامل منحل کرده است. این خبر بسیار ناگهانی از شرق دور تنها ۶ هفته پس از زمانی بود که توشیبا اعلام کرد در ۲۹ فوریه (۱۰ اسفند) عینک کسانی که پیش خرید کرده بودند را ارسال خواهد کرد.

همانطور که یکی از اعضای رسمی این شرکت روز سه شنبه (۵ اسفند) اعلام کرد، قصد داشت که Wearvue TG-01 را تا آخرین لحظه حفظ کند؛ زیرا بازخوردهای بسیار مثبتی از طرف کاربران عمومی و رسانه‌ها دریافت کرده بود. اما متاسفانه در نهایت مجبور شد به دلیل بازسازی شرکت که از ماه دسامبر گذشته پس از رسوایی مالی و از دست دادن ۴.۵ میلیارد دلار، آغاز شد؛ این پروژه را خاتمه دهد. رسوایی مالی به دلیل گزارش سوددهی اشتباه شرکت در طی ۶ سال گذشته بود و درنتیجه به تصمیم گیری فوری برای اخراج کارمندان و پایان دادن به بسیاری از پروژه‌هایی که جزو اهداف اصلی توشیبا نیستند، از جمله پروژه عینک‌های هوشمند، خاتمه دهد. این شرکت ژاپنی همچنین مجبور شد پروژه مچ‌بندهایی که برای سلامت طراحی شده بودند، را نیز پایان دهد. به عبارت ساده‌تر شرکت توشیبا قصد دارد تا سرمایه‌ گذاری‌هایی بسیار دقیق تر و با ریسک پذیری کمتری انجام دهد.

چیزی که مشخص نیست این است که چرا توشیبا برای حذف عینک‌های هوشمند تا این حد تعلل کرده است و همچنان به ساخت و فروش Wearvue امیدوار مانده بود. ایده اولیه این ابزار کمی غریب می‌زد. شرکت توشیبا قصد داشت برای افراد مختلف که در محل‌های متفاوت یا با شرایط فیزیکی مختلف کار می‌کردند، طرح‌های محتلفی از عینک را طراحی کند. علاوه بر طراحی متفاوت، اطلاعاتی که برای هر قشر از مصرف کننده عینک نمایش داده میشد نیز نسبت به سایرین می‌توانست متفاوت باشد و حتی گاهی بدون اتصال به اینترنت اطلاعات مورد نظرشان را در اختیار قرار دهد. این کار می‌توانست کار عده‌ای را بسیار راحت کند. با توجه به این ایده‌های جالب و متفاوت، عجیب نیست اگر توشیبا دوباره پروژه عینک‌های هوشمند را از سر بگیرد و با انرژی تازه‌ای دوباره به بازار این ابزارهای هوشمند بازگردد.

منبع: andriodheadlines

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*