خبر کلاهبرداری کوروش کمپانی در رسانه های جهان

بازتاب خبر کلاهبرداری کوروش کمپانی در رسانه های بزرگ جهان

بالاخره خبر کلاهبرداری کوروش کمپانی در رسانه های جهان بازتاب یافت. عاقبت مالبخاتگان چه می‌شود و غول‌های خبری درباره این رسوایی چه می‌گویند؟

کوروش کمپانی که توانسته جیب هزاران نفر را با وعده دروغین آیفون 20 میلیون تومانی خالی کند، نه‌تنها در رسانه‌های داخلی سر و صدا به پا کرده بلکه در رسانه‌های بزرگ جهان سرتیتر اول خبرها شده است. مبلغ کلاهبرداری این شرکت 35 میلیون دلار اعلام شده که عجیب و غریب است.

خبر کلاهبرداری کوروش کمپانی در رسانه های جهان

مالکان کوروش کمپانی فرار کردند و میلیاردها تومان پول بی‌زبان مردم را به جیب زدند تا آن طرف آب به‌راحتی زندگی کنند. این در حالی است که عده‌ای از همه جا بی‌خبر، گول وعده‌های دروغین این شرکت ثبت نشده را خوردند و به چاه افتادند. مالباختگان هم پس از فرار عناصر اصلی این کلاهبرداری از آنها شکایت کردند و در شکوائیه خود پای سلبریتی‌های تبلیغ کننده آن را وسط کشیدند.

حالا پس از گذشت یک هفته از ماجرای این کلاهبرداری چندین میلیون دلاری، خبر آن به رسانه‌های مطرح و بزرگ دنیا رسیده و در آنجا بازتاب یافته است. باید به فریبکاران این شرکت تبریک بگوییم چرا که موفق شدند در سطح بین المللی کلاهبرداری‌شان را به ثبت برسانند.

خبر کلاهبرداری کوروش کمپانی در رسانه های جهان

یکی از رسانه‌های بزرگ دنیا، فایننشال تایمز است که به‌دقت داستان کلاهبرداری کوروش کمپانی را زیر ذره‌بین برده و آن را از زوایای مختلف بررسی کرده است. چند ساعت بعد از این‌که این رسانه بزرگ خبر آیفون های 20 میلیون تومانی و ارزان قیمت را کار کرد، یکی از رسانه‌های تخصصی اپل با نام 9to5Mac نیز آن را پوشش داد.

به‌عقیده بسیاری از مالباختگان این ماجرا، یکی از دلایل عمده فریب خوردن مردم، حمایت گسترده سلبریتی‌ها از کوروش کمپانی بوده و آنها به‌واسطه اعتباری که برای چنین اشخاصی قائل بودند، اقدام به خرید آیفون کرده‌اند. در بخشی از گزارش جامع فایننشال تایمز این‌طور آمده که:

یک کلاهبرداری چند میلیون دلاری که شامل آیفون‌هایی با تخفیف بسیار زیاد بود، باعث شده تا جیب هزاران نفر در ایران خالی شود و همزمان نشان داده است مصرف‌کنندگانش تا چه اندازه برای دستیابی به این دستگاه‌های همراه ارزشمند تلاش می‌کنند.

تا به این لحظه خبری از مبلغ دقیق کلاهبرداری کوروش کمپانی نیست؛ ولی برخی از رسانه‌های داخلی مدعی شده‌اند که رقم کلاهبرداری به 35 میلیون دلار می‌رسد. امیرحسین شریفیان به‌عنوان مدیرعامل این شرکت هم‌اکنون متواری است و ویدیوهایی از وی که مشغول خوشگذرانی است منتشر شد. شریفیان 27 سال سن دارد و گفته می‌شود اینترپل موقعیت مکانی‌اش را شناسایی کرده و به‌زودی بازداشت و به کشور بازخواهد گشت.

خبر کلاهبرداری کوروش کمپانی در رسانه های جهان

مدیرعامل کوروش کمپانی با هیچ رسانه داخلی مصاحبه نکرده، اما طی گفت‌وگویی با یک کانال یوتیوب ادعا کرده رقم بدهکاری‌اش به مردم، 2.7 میلیون دلار است نه 35 میلیون دلار! فایننشال تایمز در بخش دیگری از گزارش خود با یک جوان به نام فرزاد مصاحبه کرده و می‌نویسد:

آیفون جذاب و باکلاس است و دوستانم هزینه‌هایشان را کاهش دادند تا برای خرید این تلفن همراه پول پس‌انداز کنند. با این همه تهیه اپل آیدی و دانلود اپلیکشین دردسرساز و دشوار است.

همچنین بخوانید:
اگر خارج از ایران، سلبریتی ها برای شرکتی مشابه کوروش کمپانی تبلیغ می‌کردند چه عواقبی در انتظارشان بود؟ امیر حسین شریفیان، مالک کوروش کمپانی سرباز فراری است کوروش کمپانی مجوز واردات گوشی موبایل نداشته است!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. دلیل باور مردم حمایت سلبریتیها نبود بلکه دلیلش این بود که دولت همه این تبلیغات و بیلبوردها رو میدید ولی هیچ واکنشی نشون نمیداد و جلوی این جونور رو نمیگرفت.طبیعتا توی چنین وضعیتی مردم فکر میکنن که این کار کاملا قانونی هستش.