مارتین ریس: ایلان ماسک متوهم است

اخترفیزیکدان مطرح: ایلان ماسک متوهم است!

معمولا ایلان ماسک را برای ایده‌ها و برنامه‌های بلندپروازانه‌اش می‌ستایند؛ اما مارتین ریس، اخترفیزیکدان شناخته‌شده بریتانیایی معتقد است ایلان ماسک متوهم است!

مارتین ریس، اخترفیزیکدان شناخته‌شده انگلیسی که سابقه ریاست بر انجمن سلطنتی را از سال‌های 2005 تا 2010 نیز در کارنامه دارد، اخیرا و در بخشی از پادکست Lord Speaker’s Corner، با اشاره به برنامه بلندپروازانه ایلان ماسک برای سکونت حداقل یک میلیون نفر در سیاره مریخ تا سال 2050، از آن به‌عنوان یک «توهم خطرناک» یاد کرده است.

اخترفیزیکدان معروف می‌گوید ایلان ماسک متوهم است

مارتین ریس البته ماسک را شخصیتی بی‌نظیر، اما با خلق‌وخویی عجیب قلمداد کرده و ضمن تاکید بر غیر واقع‌بینانه بودن برنامه سکونت در مریخ، بر ضرورت تمرکز بشر برای حل مشکلات اقلیمی روی زمین تاکید کرده است.

 ایلان ماسک

ریس معتقد است که شاید در آینده و با عملی شدن این ایده، چند پیشگامِ به گفته او «دیوانه» برای سکونت در مریخ عازم این سیاره شوند، اما ایده مهاجرت دسته‌جمعی بشر به مریخ برای فرار از مشکلات زمین که توسط ماسک و هم‌فکرانش طرح شده، یک توهم خطرناک محسوب می‌شود.

ریس در پایان ضمن تاکید بر امکان انجام عمده فعالیت‌های اکتشافی و عمرانی توسط ربات‌ها در فضا افزود، فقط افرادی که حاضر به ریسک زیادی باشند در چنین شرایطی به فضا می‌روند.

بیشتر بخوانید:
تماشا کنید: ایلان ماسک رسما معجزه کرد ایلان ماسک: تسلا ماشین پرنده می‌سازد! ایلان ماسک جاسوس آمریکا می‌شود! هشدار ترسناک دانشمندان درباره ماهواره های اسپیس ایکس

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. آدمهای سالم و عاقل مخترع و مبتکر نمیشن مثلا اختر فیزیکدان