حذف کارت سوخت جایگاه ها

رشیدی کوچی؛ حذف کارت سوخت جایگاه ها بسیار خطرناک است

جلال رشیدی کوچی، نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است حذف کارت سوخت جایگاه ها ایده خطرناکی است و می‌تواند به فساد عظیمی بینجامد.

جلال رشیدی کوچی، نماینده مجلس یازدهم اخیرا و در واکنش به گفته‌های وزیر نفت که از حذف کارت سوخت جایگاه ها در آینده نزدیک خبر داده بود، با تاکید بر این‌که از صحت و سقم این خبر مطمئن نیست، گفته در هر حال این موضوع اتفاق نگران‌کننده‌ای خواهد بود. به‌اعتقاد آقای رشیدی، با سهمیه فعلی بنزین برای خودروهای موجود در ایران، به‌طور میانگین می‌توان نهایتا هزار کیلومتر رانندگی کرد.

رشیدی کوچی: حذف کارت سوخت جایگاه ها به فساد عظیمی منجر می‌شود

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در ادامه و در اشاره به مشکلات این طرح گفت، هزار کیلومتر رانندگی برای یک ماه واقعا عدد زیادی نیست و برای افرادی که بین دو شهر در تردد باشند، استفاده از سهمیه بنزین به تنهایی نمی‌تواند پاسخگو باشد.

رشیدی کوچی در ادامه با اشاره به رویت آگهی‌های متعدد خرید و فروش یا اجاره کارت های سوخت در پلتفرم‌هایی چون دیوار گفت، اجرایی شدن ایده حذف کارت سوخت جایگاه ها قطعا به فساد عظیمی منجر خواهد شد.

کارت سوخت

این نماینده مجلس با ابراز نگرانی از شکل‌گیری بازار سیاه معاملات کارت سوخت گفت چنین ایده‌هایی حتی در صورت اجرایی نشدن نیز می‌توانند تبعاتی برای مردم در پی داشته باشند. وی در ادامه و با اشاره به مقایسه‌هایی که از قیمت بنزین در ایران با دیگر کشورهای انجام می‌شود گفت اگرچه قیمت سوخت در ایران نسبت به درآمد مردم زیاد نیست، اما نباید یک‌طرفه قضاوت کرد. به اعتقاد آقای رشیدی، وقتی کسی می‌گوید یک لیتر بنزین در ایران از یک لیتر آب معدنی هم ارزان‌تر است باید سطح درآمد مردم را هم در نظر بگیرد.

نماینده مردم مرودشت و پاسارگاد در مجلس افزود در چنین وضعیتی که عموم مردم در فشار مضاعف قرار دارند، هیچ صدایی از طرفداران دولت سیزدهم و آقای رئیسی نیز در نمی‌آید. آقای رشیدی در ادامه با لحنی کنایه‌آمیز گفت:

کسانی که در دولت‌های گذشته کفن‌پوش می‌شدند، اکنون نسبت به شرایط فعلی سکوت کرده‌اند. در حالی که باید انصاف را رعایت کنند و اگر نقدی در دولت گذشته داشتند، اکنون باید نقدها را بیشتر کنند تا اوضاع به‌سامان شود.

این نماینده مجلس در پایان، بار دیگر با تاکید بر خطرناک بودن طرح حذف کارت سوخت جایگاه‌ها گفت در صورتی که دولت فکری برای کارت سوخت جایگاه‌ها نکند، امورات مردم با ماهی 150 تا 160 لیتر بنزین نمی‌گذرد؛ چرا که خودروهای داخلی اصلا کم‌مصرف نیستند و مشتی خودرو آشغال محسوب می‌شوند که مردم به اجبار سوار می‌شوند.

از دست ندهید:
جریمه سنگین در انتظار خریداران و فروشندگان کارت سوخت بازار سیاه فروش کارت سوخت با قیمت های نجومی در سال جدید میرسلیم: قیمت بنزین باید لیتری ۲۶ هزار تومان شود خودروی کم مصرف ارزان قیمت در کشور ما وجود ندارد

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. شمارو هم خوب حذف کردند آقای کوچی ،این است نتیجه حمایت از مردم ،دیدی زور مافیای خودرو از امثال شما بیشتر است،این مردم حقشونه خودروی آشغال و از رده خارج سوار شوند

  2. واقعا اگر مسولین محترم نظام از اول با مردم شفاف صحبت می‌کردند چقدر خوب بود از خداوند یکتا برای جناب آقای رشیدی بزرگوار سلامتی روزافزون خواستارم خیلی آقایی