ادعای عجیب زاکانی: بنزین را ارزان می کنم

جناب آقای علیرضا زاکانی، شهردار کنونی تهران و نامزد انتخابات ریاست جمهوری پیش، کاهش عجیب قیمت بنزین را از الویت‌های دولت خود در صورت رسیدن به مقام رئیس جمهوری است. اما دلیل این کار چیست و چرا اکنون این موضوع مطرح می‌شود؟

در حالی که تمام دولت مردان و وزرا قیمت پایین بنزین در ایران را عامل اصلی قاچاق سوخت به کشورهای اطراف می‌دانند، علیرضا زاکانی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری، قصد دارد تا پس از رسیدن به این مقام، قیمت بنزین را به روال گذشته تغییر دهد و عدد لیتری 1500 تومان را به جایگاه‌های سوخت بازگرداند. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که شهردار کنونی تهران یکی از مشوق‌ها و پایه‌های اصلی در طرح اضافه شدن خودروها، تاکسی‌ها و اتوبوس‌های برقی به شهر تهران است و میانه خوبی با خودروهای بنزینی ندارد؛ این ادعا در حالی رخ می‌دهد که زمزه سه نرخی شدن بنزین هم به گوش می‌رسد، پس دلیل این کار چیست؟

علیرضا زاکانی: قیمت بنزین را 1500 تومان می‌کنم

مصاحبه جدید علیرضا زاکانی با حواشی بسیار زیادی همراه شده است. او در ابتدا از تحویل اقلام خوراکی به درب منزل مردم سخن می‌گوید و سپس، ثابت ماندن قیمت‌ها و حتی ارزان شدن بعضی از موارد را هم جزو برنامه‌های اصلی خود عنوان می‌کند. قیمت بنزین هم در سال‌های پیش رو و حتی در حال حاضر، یکی از اصلی‌ترین چالش‌های دولت مردان به حساب می‌‌آید و حتی عدم عرضه بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت کشور هم حسابی صدای توربو سواران را در آورده است و بازار سیاه کارت سوخت هم در زیر لایه‌های شهر در حال فعالیت است. به علاوه این نکته را هم در نظر بگیرید که کشور ایران هم اکنون جزو وارد کنندگان بنزین به حساب می‌آید و هزینه واردات سوخت هم فشار زیادی را به دولت آورده است. با تمام این تفاسیر، علیرضا زاکانی، نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری نه تنها روی درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین حساب نکرده است، بلکه قصد دارد تا قیمت بنزین را هم کاهش دهد! نظر شما چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

  1. میدون چون رای نمیاره این حرف و زد فقط مسعودپزشکیان رای میاره چون حقشه

  2. خیلی بی سواده. نمی دونه میانگین و حداقل حقوق تو ترکیه چند دلاره و جک تعریف می کنه.