برخی آیپد‌های قدیمی با بروزرسانی به iOS 9.3 به حالت بریک درآمده اند

اپل بروزرسانی جدید iOS 9.3 را برای دستگاه‌های خودش منتشر کرده است. در این بین برخی کاربران آیپد‌های قدیمی که این بروزرسانی را انجام داده اند با مشکلاتی مواجه شده اند و دستگاهشان به حالت بریک درآمده است.

بروزرسانی iOS 9.3 کمتر از چند روز است که منتشر شده و در این بین دستگاه‌های قدیمی اپل نیز موفق به دریافت آن شده اند. اما به نظر می‌رسد که دریافت این بروزرسانی چندان هم بی دردسر نبوده و منجر به وقوع برخی مشکلات در دستگاه‌های قدیمی شده است. هرچند که ممکن است این قضیه کمی طبیعی به نظر برسد اما اپل یکی از ویژگی‌هایی که تبلیغ می‌کند دریافت تازه ترین بروزرسانی‌های سیستم عاملش توسط دستگاه‌های قدیمی اش است.

با توجه به گزارشات منتشر شده بر روی انجمن پشتیبانی اپل، به نظر می‌رسد که برخی از کاربران آیپد‌های قدیمی به مشکلاتی برخورده اند. چندین کاربر آیپد، آیپد ۲ و نسل سوم آیپد‌های اپل به خاطر مشکلاتی که پس از بروزرسانی iOS 9.3 برای دستگاهشان پیش آمده از اپل درخواست کمک کرده اند.

این کاربران گزارش داده اند که پس از نصب این بروزرسانی، دستگاهشان بریک شده و دیگر به حال فعال درنیامده است. البته این کاربران از طریق دانلود فایل OTA این بروزرسانی را انجام داده اند و کاربرانی که به وسیله نصب دستگاه خود به کامپیوتر و بروزرسانی از طریق آیتونز چنین بروزرسانی را انجام داده اند، به چنین مشکلی دچار نشده اند. در این بین برخی از کاربران توانسته اند آیپد خودشان را از طریق ریکاوری به حالت قبلی بازگردانند اما بسیاری از کاربران هم با مشکل جدی مواجه شده اند.

همانطور که کمی قبلتر گفتیم اپل به عرضه بروزرسانی‌های جدید خود برای  دستگاه‌های قدیمی اش می‌نازد اما این مشکلات به وجود آمده قطعاً می‌تواند در ذهنیت کاربران تأثیرگذار باشد. در حال حاضر نمی‌دانیم که این مشکل به وجود آمده یک باگ نرم افزاری بوده و یا به یک ایراد سخت افزاری منجر شده است. اما آنچه که مسلم است کاربران آیپد‌های قدیمی فعلاً برای بروزرسانی دستگاه خود به نسخه iOS 9.3 دست نگه دارند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*