ساعت هوشمند تایمیکس

آیا می‌دانستید ساعت هوشمند تایمیکس و مایکروسافت در سال ۱۹۹۴ ساخته شده است؟!

تاریخ همیشه شگفتی‌های بسیاری را برای طرفداران تکنولوژی دارد، اکنون قصد صحبت کردن درباره کامپیوترهای رومیزی هرمی شکل و شبیه به اینها را نداریم، اگر به شما بگوییم تاریخچه ساعت‌ های هوشمند به سال ۱۹۹۴ باز می‌گردد ممکن است قدری تعجب کنید، شرکت تایمیکس که یک شرکت سازنده ساعت است در سال ۱۹۹۴ میلادی با همکاری مایکروسافت ساعت هوشمند تایمیکس دیتالینک ۱۵۰ ( Timex Datalink 150 ) را ساخت که در آن زمان، چیزی فراتر از رویا بود.

ساعت تایمیکس دیتالینک ۱۵۰ آخرین مدل خط تولید دیتالینک بود که توسط مایکروسافت و شرکت تایمیکس به عنوان جایگزین رایانه‌های جیبی ( PDA ) ساخته شد. با اضافه شدن ویژگی ضد آب بودن، قابلیت برنامه ریزی آسان و پوشیدن در مچ دست به رایانه‌های جیبی ایده بسیار جالبی بود. اگر بخواهید راز عدد ۱۵۰ را بدانید، باید اعلام کنم که این عدد به منظور ذخیره سازی ۱۵۰ شماره تلفن در این ساعت هوشمند بود.

ساعت هوشمند تایمیکس

همچنین این ساعت هوشمند قابلیت یادآوری قرارهای ملاقات، سالگرد ازدواج و لیست کارهای روزانه را داشت، که واقعا برای کاربران کاربردی بود. علاوه بر این اپلیکیشن‌های کاربردی در تایمیکس دیتالینک ۱۵۰ وجود داشت که شامل سنجش فواصل زمانی ساده، دفترچه یادداشتی که قادر به ذخیره ۴۰ کلمه بود و بازی Space Invaders clone می‌شود، که در طول این سال توسعه دهندگان روی اضافه کردن بازی‌های ویدئویی، ماشین حساب، ابزار تنظیم دستگاه ( کنتراست صفحه نمایش و اسکرول تنظیم سرعت ) کار می کردند.

ساعت هوشمند تایمیکس

داشتن اپلیکیشن های ابتدایی برای ساعت هوشمند تایمیکس جالبترین نکته نبود، در کمال ناباوری ساعت هوشمند دیتالینک ۱۵۰ قابلیت همگام سازی با رایانه های شخصی ویندوز را داشت. انتقال داده‌ها از طریق نور مانیتور CRT با یک سنسور نور کوچک صورت می‌گرفت که در واقع قبل از پیدایش یو اس بی ( USB ) بود. نرم افزار هماهنگ سازی با یک میله افقی کار می‌کرد که با سنسور نوری مستقیما به حافظه EEPROM ساعت تحویل داده می‌شد. با کمال تعجب این روش سریعتر از تصورات شما عمل می‌کرد، مدل ۷۰ دیتالینک تعداد ۷۰ مخاطب را در حدود ۲۰ ثانیه به حافظه انتقال می‌داد.

ساعت هوشمند تایمیکس

دومین نکته جالب ساعت هوشمند تایمیکس دیتالینک ۱۵۰ این بود که توسط ناسا برای ماموریت‌های فضایی تایید شد، که توسط خدمه در ۱۳۶ روز اقامت ( نوامبر ۲۰۰۰ – مارس ۲۰۰۱ ) در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی مورد استفاده قرار گرفت، این ماموریت اولین اقامت طولانی ISS در هوافضا بود.

تایمیکس دیتالینک ۱۵۰

اگرچه از دیدگاه امروز ساعت هوشمند دیتالینک بیش از حد بلند پروازانه بود اما تحول عظیمی را در دنیای تکنولوژی ایجاد کرد. این ساعت هوشمند هنوز هم دستگاه قدرتمندی است و در نگاه اولیه مقایسه با اپل واچ بسیار رویایی است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*