سامسونگ اپلیکیشن واقعیت مجازی Milk VR را در پلی استور قرار داد

سامسونگ اپلیکیشن واقعیت مجازی Milk VR را در پلی استور قرار داد

برای تماشای اکثر محتواهای واقعیت مجازی چه به صورت عکس و چه به صورت فیلم، به یک هدست واقعیت مجازی یا حداقل چیزی شبیه به گوگل کاردبورد نیاز دارید. اما اپلیکیشن واقعیت مجازی Milk VR که به تازگی از سوی سامسونگ در فروشگاه پلی استور عرضه شده، به این مورد نیازی ندارد.

همان‌طور که گفتم برای اینکه واقعیت مجازی را بدون داشتن یک هدست گران‌قیمت یا گجتی مشابه آن تجربه کنید، راه درست و درمانی وجود ندارد. درواقع هدف سامسونگ از عرضه‌ی اپلیکیشن Milk VR هم برطرف کردن این محدودیت بوده است. سامسونگ می‌خواهد تا کاربرانش طعم دنیای جذاب محتواهای واقعیت مجازی را بچشند تا برای خرید هدست‌های واقعیت مجازی بخصوص Gear VR که ساخت خود کمپانی کره ای است، ترغیب شوند؛ یعنی یک شیوه‌ی تبلیغاتی که هم سامسونگ و هم کاربران از آن بهره خواهند برد.

نرم افزار Milk VR تنها بر روی تعدادی از دیوایس‌های سامسونگ قابل اجراست

این اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید ۵.۰ به بالا عرضه شده است اما تمام کاربران اندرویدی نمی‌توانند آن را بر روی دیوایس خود نصب و اجرا کنند. سامسونگ در توضیحات این اپلیکیشن در گوگل پلی استور عنوان کرده است که نرم افزار Milk VR تنها بر روی گلکسی اس ۷، گلکسی اس ۷ اج، گلکسی نوت ۵، گلکسی اس ۶ اج، گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج پلاس قابل نصب است.

در این اپلیکیشن به طور مرتب و به صورت روزانه تصاویر و ویدیوهای ۳۶۰ درجه و دارای محتواهای واقعیت مجازی عرضه می‌شود. این محتوای چندرسانه‌ای هم از طرف منابع کمپانی سامسونگ و هم از طرف هنرمندان و سلبریتی‌های محبوب در نرم افزار قرار می‌گیرد. سپس کاربران می‌توانند هنگام تماشای ویدیو، دیوایس خود را به سمت چپ و راست و اطراف خود پچرخانند و زوایای پنهان ویدیو را تماشا کنند؛ درست مانند این‌که خود کاربر در فضایی که ویدیو تهیه شده قرار داشته است و می‌توانسته تمام ابعاد محیط را کشف کند.

برای تماشای این محتوای واقعیت مجازی به اتصال دیوایس به اینترنت نیاز است اما یکی از قابلیت‌های مهم اپ Milk VR این است که ویدیوهای آن قابل دانلود هستند تا کاربر در هر زمانی که اراده کند و بدون نیاز به اینترنت بتواند آن را تماشا کند. همچنین برای کاربرانی که دوست ندارند تحرک زیادی داشته باشند و دیوایس را به این طرف و آن طرف ببرند، قابلیتی وجود دارد که با لمس ویدیو و تغییر جهت آن، بتوانند تمام زوایای آن را تماشا کنند و یک تجربه‌ی ۳۶۰ درجه‌ی جالب داشته باشند.

سامسونگ اپلیکیشن واقعیت مجازی Milk VR را در پلی استور قرار داد

سامسونگ اعلام کرده است که تماشای این ویدیوها و دیگر محتواهای اینترنتی به طور حتم بر روی هدست‌های واقعیت مجازی Gear VR بسیار لذت بخش‌تر خواهد بود اما با عرضه‌ی این اپلیکیشن، کاربرانی که توانایی خرید این هدست جذاب را ندارند هم می‌توانند از دنیای واقعیت مجازی لذت ببرند. بنابراین اگر شما هم دارای یکی از دیوایس‌های عنوان شده از سوی سامسونگ با اندروید ۵.۰ و بالاتر هستید، می‌توانید اپلیکیشن Milk VR را با حجم ۴.۴ مگابایت و به طور رایگان از این لینک در پلی استور گوگل دانلود کنید و از محتواهای واقعیت مجازی لذت ببرید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*