اسنپدراگون 830

اسنپدراگون ۸۳۰ دارای هشت هسته‌ی کریو خواهد بود

بی‌شک می‌توان قدرتی که تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ دارد را مثال‌زدنی دانست. این تراشه دارای پردازنده‌ای بوده که از ۴ هسته‌ی کریو (Kryo) تشکیل شده است؛ موضوع زمانی جالب‌تر می‌شود که بدانید جانشین این تراشه، اسنپدراگون ۸۳۰ قرار است از ۸ هسته‌ی کریو بهره ببرد.

بعد از موفقیتی که اسنپدراگون ۸۲۰ داشت و در اکثر پرچم‌داران سال ۲۰۱۶ از این تراشه استفاده شد سبب گشت تا انتظارات از جانشین این تراشه بالا رود. کوالکام نیز از این موضوع آگاه هست و می‌خواهد تراشه‌ای بسازد که موفقیت تراشه‌ی حال حاضر خود را ادامه دهد.

آیا هسته‌های اسنپدراگون ۸۳۰ از فرکانس بالاتری نسبتبه هسته‌های اسنپدراگون ۸۲۰ بهره می‌برند؟

این تراشه که احتمالا اسنپدراگون ۸۳۰ نام دارد گفته شده که نسبت به مدل قبلی خود از تغییرات شگرفی برخوردار خواهد بود. در مورد تغییرات این تراشه گفته شده است که این چیپست که با شماره مدل MSM 8998 شناخته می‌شود قرار است از پردازنده‌ی هشت هسته‌ای استفاده کند.

این‌گونه که به نظر می‌رسد کوالکام باز می‌خواهد از هسته‌های کریو (Kryo) در محصول آینده‌ی خود استفاده کند که توانستند عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود در ۸۲۰ به نمایش بگذارند. البته این بار به‌جای ۴ هسته قرار است از ۸ هسته‌ی کریو استفاده شود.

اسنپدراگون ۸۳۰ قرار است با پروسه‌ی ساخت ۱۰ نانومتری تولید شود و همچنین از Cat. 16 LTE بهره ببرد که سرعت فوق‌العاده بالایی به ارمغان خواهد آورد.

تنها با نگاهی به این جزئیات می‌توان به این باور رسید که باید شاهد استفاده از این تراشه در نسل بعدی پرچم‌داران کمپانی‌های بزرگ باشیم. هرچند در مورد این‌که هسته‌های پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۳۰ با چه فرکانسی کار خواهند کرد هنوز اطلاعاتی در اختیارمان قرار داده نشده و همچنین گفته نشده که آیا این هسته‌ها در فرکانس خود با یک دیگر تفاوتی خواهند داشت یا هر هشت هسته از یک فرکانس ثابت استفاده می‌کنند.

در صورتی که حتی فرکانس این هسته‌ها با هسته‌های پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ یکی باشد باید شاهد عملکرد فوق‌العاده‌ای باشیم. به احتمال زیاد علت استفاده از این تراشه‌ها باید ارائه‌ی تجربه‌ی بهتر واقعیت مجازی باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. سلام

    میخواستم بدونم باز هم نویسنده استخدام میکنین؟