کمپانی فورد

مدیرعامل کمپانی فورد : اپل در حال کار بر روی یک خودرو است

مدیرعامل کمپانی فورد طی یک مصاحبه اعلام کرده است که اپل در حال ساخت یک خودرو است. این در حالی است که از علاقه خود به همکاری با گوگل جهت ساخت یک خودرو مشترک نیز سخن می‌گوید.

مارک فیلدز مدیرعامل کمپانی فورد

مارک فیلدز مدیرعامل کمپانی فورد در یک مصاحبه با بی‌بی‌سی وقتی که از وی می‌پرسند نظرتان راجع به خودرو اپل چیست می‌گوید که ایده‌ای ندارد. اما وی اشاره می‌کند که وقتی هر جایی می‌خواند اپل مشغول به کار بر روی یک خودرو است، ما فرض را بر این می‌گیریم که آن‌ها مشغول ساخت یک خودرو هستند.

در پاسخ به این سوال که آیا کمپانی فورد برای ساخت یک خودرو با گوگل همکاری خواهد کرد یا نه، وی می‌گوید که بستن یک قرارداد تولیدی با گوگل می‌تواند بسیار جذاب باشد. با این حال تا بدین لحظه چنین قراردادی بین دو طرف منعقد نشده است.

بی‌بی‌سی در مصاحبه‌ای با ایلان ماسک بنیان‌گذار و مدیرعامل کمپانی تسلا موتورز سوال مشابهی را می‌پرسد وی صریح‌تر از همکار خود در شرکت فورد جواب می‌دهد:

بسیار دشوار است که شما هزاران مهندس را برای انجام کاری به استخدام درآورید و بخواهید آن را از دید بقیه پنهان کنید.

در ادامه این مصاحبه وی در ارتباط با وسایل نقلیه سطح ۴ کمی توضیح می‌دهد:

یک خودرو سطح ۴  وسیله نقلیه‌ای است که در آن نیازی نیست راننده کنترل آن را به دست بگیرد بلکه آن به وسیله یک نقشه از پیش تعیین شده که با نقشه‌های سه بعدی عجین شده است و همچنین جغرافیای حرکتی تعیین شده‌ای دارد.

کمپانی فورد، تسلا موتورز، LeEco و اپل؛ معادلات پیچیده صنعت خودروسازی به کجا خواهد انجامید

وی همچنین می‌گوید که کمپانی فورد نمی‌تواند نخستین تولیدکننده‌ای باشد که یک وسیله نقلیه سطح ۴ عرضه می‌کند اما آن‌طور که مشخص است در حال حاضر سخت مشغول کار بر روی آن است.

وال استریت ژورنال هفت ماه پیش عنوان کرد که اپل خیلی جدی در حال ساخت یک اتومبیل است که تا سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه خواهد شد. با توجه به این فاصله زمانی طولانی خیلی سخت می‌توان حدس زد که سه سال دیگر را زمان قطعی این عرضه دانست.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*