نسخه آی او اس اپلیکیشن بینگ

با نسخه آی او اس اپلیکیشن بینگ به جستجوی تصویری بپردازید

کمپانی مایکروسافت به‌روزرسانی جدیدی را برای نسخه آی او اس اپلیکیشن بینگ (Bing) ارائه کرد. این اپلیکیشن حالا می‌توانید از طریق تصاویر به یاری شما آمده تا عکس‌هایی با ویژگی‌های مشابه با آن را برای شما بیابد. علاوه بر آن قادر خواهید بود تکه‌ای از عکس را کراپ کرده تا جستجو تنها در همان بخش انجام شود.

مایکروسافت روز گذشته به‌روزرسانی جدیدی را برای نسخه آی او اس اپلیکیشن بینگ منتشر کرد که شامل کاربرد‌های بسیار مفیدی شده است. جستجو از طریق تصاویر درون گوشی شما و یا به‌واسطه دوربین دستگاهتان از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که به‌واسطه این به‌روزرسانی در دسترس کاربران اپلیکیشن بینگ قرار گرفته است. این ویژگی در حال حاضر تنها مختص نسخه آی او اس بوده و شما شاهد حضور آن در نسخه‌های دیگر پلتفرم‌ها مانند اندروید و ویندوزفون نیستید.

برای این کار کافی است ابتدا تصویر مدنظر را از گالری تصاویر خود انتخاب کرده و از بینگ بخواهید که تصاویر مشابه با آن را برای شما بیابد. علاوه بر آن شما قادر هستید تا از طریق اپلیکیشن‌های دیگر نیز تصاویر خود را به این جستجوگر منتقل کنید. حتی این امکان وجود دارد تا قسمت مختلفی از تصویر را کراپ کرده تا تنها آن بخش جستجو شود.

جستجوی تصویری اپلیکیشن بینگ: خوب اما نه چندان دقیق

آزمایش‌ها اولیه نشان می‌دهد که تکنولوژی تشخیص تصویر هنوز به‌خوبی کار نمی‌کند و دارای ضعف‌هایی در تشخیص درست ویژگی‌های یک تصویر واضح است. به‌عنوان مثال تصویری که در آن لوگو میتسوبیشی به‌طور خوبی مشخص بود را جستجو کردیم اما در نتایج لوگوی سایر کمپانی‌ها به دست آمد؛ اما در مجموع اگر بخواهیم بررسی کنیم باید نمره قبولی به این سیستم دهیم چرا که در به دست آمدن نتایج نسبتاً مشابه و نه‌چندان دقیق موفق ظاهر شده است.

آندره انگی سرگروه تیم تحقیق و توسعه Baldu در این باره می‌گوید:

در پنج سال گذشته ما فکر می‌کنیم که 50 درصد جستجو‌ها از گفتگو‌ها و تصاویر حاصل می‌شوند.

اما تا به حال اپلیکیشن انگلیسی زبانی وجود نداشته که بتواند چنین جستجویی را به‌صورت حرفه‌ای انجام دهد. هرچند که گوگل صاحب اپلیکیشنی به نام Google Goggles است، اما آخرین به‌روزرسانی که آن دریافت کرده به ماه مه سال 2014 (2 سال پیش) باز می‌گردد. البته پینتریست هم دارای چنین قابلیتی است که به کاربران اجازه کراپ کردن تصویر جهت جستجو را می‌دهد اما آن هم دقیق نیست.

هم اکنون می‌توانید نسخه آی او اس اپلیکیشن بینگ (Bing) را از طریق این لینک دریافت کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*