مدیرکل پروژه Google Fiber به فیس‌بوک آمد

مدیرکل پروژه Google Fiber به فیس‌بوک آمد؛ زاکربرگ اندیشه‌های بزرگی در سر دارد

کمپانی فیس‌بوک به‌منظور بهبود زیرساخت‌های ارتباطی خودش اخیراً مدیرکل پروژه Google Fiber آقای کوین لو را به استخدام خود درآورده است. فیس‌بوک برنامه‌ریزی‌های بلندمدتی را برای ارائه راهکارهای مناسب به جهت دسترسی تمام مردم جهان به اینترنت پرسرعت دارد که با لو به آن‌ها ادامه خواهد داد.

غول شبکه‌های اجتماعی، کمپان فیس‌بوک اخیراً اقدام به استخدام مدیرکل پروژه Google Fiber آقای «کوین لو» کرده است و وی را به‌عنوان مدیر جدید زیرساخت‌های ارتباطی و سرمایه‌گذاری کمپانی فیس‌بوک معرفی کرده است.

نقش جدید لو شکل دادن به استراتژی و سرمایه‌گذاری برای ساخت فناوری‌های بی‌سیم به‌منظور بهبود اتصال جهانی خواهد بود. لو در یک پست فیس‌بوکی به فالورهای خود گفته است که اکثریت مردم در سراسر جهان که به اینترنت دسترسی دارند، هنوز از سرعت بسیار پایین 2G بهره می‌برند و مأموریت وی در فیس‌بوک حول دادن رو به جلوی اتصال جهانی از طریق معرفی تکنولوژی‌های ارتباطی بی‌سیم و مسافت‌های طولانی از طریق فیبر نوری خواهد بود. لو همچنین فعالیت خود را در پروژه تراگراف فیس‌بوک نیز ادامه خواهد داد تا فرکانس بالا امواج رادیویی و تلویزیون‌های هوایی را در مناطق پرجمعیت جهان راه اندازی کند.

لو در پروژه Free Basics فیس‌بوک نقشی نخواهد داشت

برخلاف پروژه Google Fiber ، فیس‌بوک مایل نیست تا به یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی تبدیل شود. این کمپانی در واقع قصد دارد تا راه را برای حرکت رو به جلوی فناوری‌های بی‌سیم و کابل کشی فیبر نوری محیا کرده تا سرویس دهندگان آسوده‌تر و با کیفیت‌تر از گذشته به ارائه خدمات بپردازند. همان‌طور که در گزارش‌ها آمده است کوین لو کوین لو قصد ندارد در برنامه Free Basics این کمپانی که هدف ارائه خدمات اینترنت محدود به کسانی که دسترسی به اینترنت ندارند شرکت کند.

مدیرکل پروژه Google Fiber به فیس‌بوک آمد

به نقل از بیانیه نوشته شده در یک پست فیس‌بوکی، آن‌ها از پیوستن لو هیجان زده هستند و معتقدند که وی می‌تواند به این غول شبکه‌های اجتماعی کمک کرده و «به راهبرد آن‌ها شکل داده و چارچوب گسترده‌تری را برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های ارتباطی فیس‌بوک با شرکای خود تعیین می‌کند» که می‌تواند در اصل کمک به ساخت یک اکوسیستم همراه با شرکای فعال فیس‌بوک باشد.او همچنین به تصویب تکنولوژی‌های جدید سرعت خواهد بخشید تا بتواند تأثیرات زیادی را در زیرساخت‌های اینترنت بگذارد.

در حالی که اصل سخنرانی مارک زاکربرگ مدیرعامل شرکت فیس‌بوک در کنگره جهانی اوایل سال جاری ادعای عملی کردن پروژه Free Basics Program و در اختیار گذاشتن اینترنت به 19 میلیون نفر بود؛ اما نخستین تلاش این کمپانی بی‌ثمر بوده است. وی طی این سخنرانی همچنین گفته بود که این شرکت قصد دارد تا همانند مایکروسافت و گوگل دو شرکت ارائه دهنده خدمات وای-فای به ایستگاه‌های راه آن، با استفاده از طیف پخش تلویزیونی خدمات اینترنتی را همراه با هواپیما‌های بدون سرنشین به مناطقی که از وجود این سرویس محروم هستند بفرستد.

مدیرکل پروژه Google Fiber به فیس‌بوک آمد

در کنار کوین لو این کمپانی نه تنها به شرکت در پروژه‌های زیرساختی موجود ادامه خواهد داد، بلکه سرمایه‌گذاری اضافی را در مناطقی که قبلاً هیچ فعالیتی در آن‌ها صورت نگرفته انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل کند تمامی مردم در سراسر جهان از اینترنتی با سرعت بالا استفاده خواهند کرد. از عمده‌ترین فعالیت‌های فیس‌بوک باید به کشور هند پرداخت که این کمپانی با ارائه پروژه Free Basics program در این کشور قصد راه اندازی اینترنت رایگان پرسرعت داشت ولیکن دولت هندوستان با این اقدام فیس‌بوک مخالفت کرد تا عملاً این پروژه در این قسمت از قاره آسیا متوقف شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*