ارتقا به ویندوز 10

درخواست ارتقا به ویندوز 10 منجر به ایجاد پرونده‌های حقوقی جدیدی شد

پس از ناامید شدن کاربران از ویندوز 8 و 8.1، مایکروسافت متوجه اشتباهات خود شد و اینبار با ویندوز 10 کار خود را آغاز کرد. برخلاف نسخه‌های قدیمی، استقبال کاربران از این نسخه بهتر از قبل شده بود، اما با این حال اکثر کاربران، مایکروسافت را به خاطر نوع درخواست ارتقا به ویندوز 10 سرزنش می‌کنند. گذشته از آپدیت‌های افراطی و اجباری این نسخه از سیستم عامل مایکروسافت، کاربرانی که مایل به استفاده از نسخه‌های قدیمی همچون ویندوز 7 هستند، از پیام‌های درخواست ارتقا به ویندوز 10 مایکروسافت آسایش ندارند.

پرونده‌های حقوقی جدید برای ارتقا به ویندوز 10

حدود یک ماه پیش زنی در ایالت کالیفرنیا در این زمینه علیه مایکروسافت شکایت کرد و در نهایت این کمپانی با پرداخت مبلغی پول به این پرونده شکایت خاتمه دادند. حالا امروز طی خبری جدید از ثبت چند پرونده شکایت دیگر در زمینه درخواست ارتقا به ویندوز 10 مطلع شدیم؛ شاکی این پرونده‌ها نیز از اهالی ایالات متحده آمریکا هستند.

زنی در کالیفرنیا از پیام مبنی بر درخواست ارتقا به ویندوز 10 مایکروسافت شکایت کرده بود و اعلام کرد که این پیام منجر به بروز مشکل در رایانه و کسب و کار وی شده است. در نهایت مایکروسافت علی رغم رد اتهامات وارد شده، چکی به مبلغ 10 هزار دلار به وی پرداخت کرد تا این پرونده هرچه زودتر ختم به خیر شود.

هفته گذشته سه مرد در ایالت فلوریدا علیه مایکروسافت پرونده شکایت جدیدی تنظیم کردند. آنها مدعی هستند که پیام درخواست ارتقا به ویندوز 10 که به‌صورت دائم برای کاربران نمایش داده می‌شود، خلاف قوانین تبلیغات الکترونیکی ناخواسته است و آنها به احتمال زیاد در حال نقض قوانین تنظیم شده توسط کمیسیون تجارت فدرال در زمینه شیوه‌های فریبنده و ناعادلانه تبلیغات هستند.

یک پرونده شکایت دیگر در شهر هایفا علیه مایکروسافت ثبت شده که در آن مالک رایانه از نصب بدون اجازه ویندوز 10 بر روی کامپیوتر خود شاکی است. هر دو پرونده جدید ثبت شده علیه مایکروسافت می‌توانند در آینده مشکلات حقوقی خاصی را برای این شرکت به وجود آورند، چراکه شاکیان به دنبال اقدامات قانونی و برخورد با مایکروسافت هستند.

اما در طرف مقابل مایکروسافت هیچ یک از اتهامات وارده را نپذیرفته است. آنها در اطلاعیه خود در این زمینه اعلام کرده‌اند که به نادرست بودن ادعای شکایت کنندگان اطمینان دارند و قطعا در دادگاه پیروز خواهند شد. علاوه بر این در ادامه بیانیه به اختیاری بودن درخواست ارتقا به ویندوز 10 اشاره شده است. علاوه بر این کاربران تا یک ماه می‌توانند به‌راحتی نسخه قبلی را در رایانه خود بازگردانی کنند.

درخواست آپگرید رایگان به ویندوز 10 تا آخر همین هفته ادامه دارد و کاربران پس از آن باید جهت ارتقا هزینه‌ای را بپردازند. نظر شما در رابطه با این خبر چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*