نمایشگر گوشی شارپ Corner R (1)

نمایشگر گوشی شارپ Corner R هیچ حاشیه‌ای ندارد!

شرکت ژاپنی شارپ (Sharp) علاقه بسیار زیادی به تولید صفحه نمایش گوشی های هوشمند با کمترین میزان حاشیه اطراف آن دارد. این کمپانی اشتیاق خود در این زمینه را دو سال پیش با معرفی گوشی هوشمند Aquos Crystal به خوبی نشان داد. حالا مدلی اولیه از یک گوشی هوشمند با نام شارپ Corner R تولید شده است که نمایشگر آن با محصولات موجود در بازار تفاوت‌های بسیار زیادی دارد.

گوشی شارپ Corner R از فناوری Free-Form Display این کمپانی استفاده کرده است. از این رو پنل نمایشی IGZO LCD در زوایای مختلف شکل داده است تا به این شکل خمیده به نظر آید. جدا از این که صفحه نمایش گوشی شارپ Corner R تقریبا بدون حاشیه است، خمیدگی آن نیز به وضوح دیده می‌شود.

گوشی شارپ Corner R از فناوری Free-Form Display استفاده می‌کند

برخلاف نسخه دو سال پیش که از نظر مشخصات فنی خیلی چشمگیر نبود، این گوشی مفهومی از یک صفحه نمایش 5.2 اینچی با دقت فول اچ دی (1080p) استفاده می‌کند. خمیدگی‌های اطراف آن که برخلاف نسخه‌های اج سامسونگ در بخش بالایی گوشی نیز دیده می‌شود، بیشتر شما را به یاد فضای رابط کاربری سیستم عامل macOS می‌اندازد. جایی که در اطراف هر پنجره به واسطه سایه روشن‌هایی خاص، حس گرد بودن پنجره‌های به نمایش در آمده به کاربر القا خواهد شد. با این تفاوت که حالا به صورت فیزیکی و حقیقی شاهد این موضوع هستیم.

به نظر می‌رسد که گوشی شارپ Corner R هنوز به دلایل محدودیت‌های فناوری Free-Form Displays نتوانسته باشد به تولید انبوه برسد و به همین دلیل فعلا تنها یک طرح مفهومی است. هر چند پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک در صورت تولید چنین گوشی هوشمندی همانند نسخه‌های اج سری گوشی‌های هوشمند سامسونگ، استقبال بسیار خوبی از آن شود. در هر صورت این دستگاه هنوز در سطح یک ایده بوده و محصولی واقعی به حساب نمی‌آید. پس باید بیشتر منتظر ماند و دید که شرکت ژاپنی شارپ از این نوع پنل نمایشی خود به چه شکلی در آینده استفاده خواهد کرد. در بخش زیر شاهد نمایش دیگر تصاویر مربوط به این گوشی مفهومی هستید:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. من اس اج ببینم از 5 متریش میگذرم میترسم ال سی دیش بشکنه، حالا این شارپ اومده گوشی زده که از بالا هم حفاظ نداره. والا این گوشی من باشه 7تا قاب محافظ با هم روش نصب می کنم.