ثبت نام سیم کارت

ثبت نام سیم کارت برای افراد زیر 18 سال ممنوع است

طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، فروش و ثبت نام سیم کارت برای افراد زیر 18 سال ممنوع است. این افراد برای ثبت شماره تلفن باید به همراه والدین خود حضور پیدا کنند و با نظارت آنها این روند را انجام داده و سیم کارت را به نام آنها ثبت کند.

مدتی پیش، اپراتور اول ارتباطی کشور پیامکی را برای مالکان کمتر از 18 سال سیم کارت ارسال کرد که این موضوع انتقاد فروشندگان سیم کارت را در پی داشته است. شرکت همراه اول با ارسال پیامک خطاب به این دسته از کاربران، از آنها خواست تا سیم کارت خود را به نام والدینشان ثبت کنند. در متن این پیام آمده است:

شما حداقل سن مجاز (18 سال) برای ثبت نام سیم کارت را ندارید و برای تغییر نام سیم کارت خود، ظرف 10 روز آینده به همراه ولی به یکی از دفاتر خدماتی مراجعه بفرمایید

این موضوع با اعتراضات بسیاری از سوی فعالان عرصه فروش سیم کارت روبرو شده است. رئیس انجمن فروشندگان سیم کارت، گوشی‌های موبایل و تجهیزات جانبی، در این خصوص عنوان کرده است که بر اساس قوانین موجود در کشور، افراد زیر 18 سال حق انجام فعالیت در عرصه‌ی خرید و فروش را ندارند و این اتفاق زمانی رخ خواهد داد که والدین آنها، مسئولیت را بر عهده بگیرند. در محل قرارداد نیز باید ذکر شود که این خرید و فروش، ولایتا انجام شده است.

افشار فروتن در ادامه گفت:

بر این اساس افراد زیر 18 سال حتی می‌توانند املاک چندین میلیاردی را به نام خود ثبت کنند اما اکنون در مورد ثبت نام سیم کارت، فرد نمی‌تواند با وجود نظارت والدین، یک شماره تلفن همراه را به نام خود ثبت کند!

ممنوعیت ثبت نام سیم کارت برای افراد زیر 18 سال، مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد

به دلیل محدودیت‌هایی که طبق قانون در زمینه‌ی مالکیت بیش از 9 سیم کارت وجود دارد، بسیاری از افراد مجبور به خریداری سیم کارت به نام فرزندانشان بودند و اکنون این روند می‌تواند مشکلات بسیاری را برای فعالان صنفی ایجاد کند.

افشار در ادامه متذکر شد که این روند واگذاری سیم کارت برای افراد زیر 18 سال در گذشته نیز بر اساس قوانین موجود انجام می‌شد اما مشخص نیست که چرا و چگونه به یک‌باره این تغییرات در روند واگذاری و ثبت نام سیم کارت صورت می‌گیرد؟!

مسئولان اپراتور همراه اول تاکید کردند که این موضوع با درخواست سازمان تنظیم مقررات ارتباطات صورت گرفته و بر این اساس افراد زیر 18 سال باید سیم کارت خود را تا زمان رسیدن به سن قانونی به نام والدینشان ثبت کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*