نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام

نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام با قابلیت استریم ویدیویی در استوری منتشر شد

به تازگی نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام در اختیار کاربران اندرویدی و iOS این شبکه اجتماعی قرار گرفته که قابلیت‌هایی همچون ارسال پیام‌های محو شونده در دایرکت و استریم لحظه‌ای ویدیو (ویدیوهای زنده) در استوری را به ارمغان می‌آورد.

بر کسی پوشیده نیست، از زمانی که اینستاگرام به زیرمجموعه فیس بوک اضافه شده، سرعت افزایش قابلیت‌های جدید این شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس و ویدیویی نیز دو چندان شده است. در همین راستا به تازگی نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام (Instagram) برای کاربران اندرویدی و iOS در دسترس قرار گرفته که قابلیت‌های جدیدی را همراه دارد.

استریم ویدیویی در استوری نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام

یکی از قابلیت‌های افزوده شده به نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام، استریم ویدیو در بخش استوری (Stories) است. این قابلیت که بر عقیده بسیاری برای جذب کاربران اسنپ‌چت (Snapchat) تعبیه شده، این امکان را فراهم می‌کند تا کاربران به صورت لحظه‌ای ویدیویی را ضبط و با دوستان خود به اشتراک بگذارند. ناگفته نماند در حال حاضر سرویس‌هایی همچون پریسکوپ (Periscope)، توییتر و حتی یوتیوب نیز چنین قابلیتی را در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند، با این حال مدیران اینستاگرام بر روی استریم ویدیویی که در قسمت استوری تعبیه شده مانور تبلیغاتی بسیاری داده‌اند.

نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام

بدین ترتیب کاربران می‌توانند با انتخاب دکمه Start Live در بخش استوری، از خود ویدیویی زنده (حداکثر به مدت ۱ ساعت) ضبط کرده و با افرادی از لیست دوستانشان که مایل هستند به اشتراک بگذارند؛ البته ناگفته نماند قابلیت لایک کردن و قرار دادن کامنت نیز در زیر ویدیوها تعبیه شده که هریک قابلیت شخصی سازی دارد.

همچنین در نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام کاربران می‌توانند برای صرفا افرادی که آن‌ها را دنبال می‌کنند، ویدیو و تصاویر محو شونده در دایرکت (Instagram Direct) ارسال کنند. منظور از محو شونده آن است که فایل ارسالی برای شخص مقابل، با یک بار مشاهده آن به طور خودکار حذف خواهد شد. البته از این روش برای گروه‌هایی که تمامی اعضای آن‌ها نیز شما را دنبال می‌کنند هم می‌توان ارسال کرد.

نکته قابل توجه دیگر این است که اگر شخصی رند بازی در بیاورد و به عنوان مثال تصویر شما را برای فرد دیگری ارسال کند و یا اینکه حتی از آن اسکرین شات بگیرد، اعلانیه‌ای برایتان ارسال خواهد شد که این امر را به شما گوشزد می‌کند. هم چنین قابلیت استوری به قسمت اکسپلور اضافه شده است و می‌توانید در این قسمت ویدیوهای افراد دیگر که دوستان شما نیستند را هم مشاهده کنید.

اینستاگرام اعلام کرده قابلیت استریو ویدیویی، طی هفته‌های آینده برای بیش از ۱۰۰ میلیون استفاده کننده آن فعال خواهد شد، با این حال امکان ارسال تصاویر محو شونده از هم‌اکنون به صورت عمومی قابل دسترس است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*