بوگاتی آتلانتیک

خودروی مدرن بوگاتی آتلانتیک جانشین شیرون خواهد شد

شرکت خودروسازی بوگاتی به تازگی مراحل طراحی و ساخت یک خودروی جدید را آغاز کرده است. این خودرو در واقع نسخه‌ی به‌روز و بهبودیافته‌ی خودروی قدیمی بوگاتی آتلانتیک Type 57 است و قرار است به جانشینی شایسته برای بوگاتی شیرون تبدیل شود. آتلانتیک Type 57 در سال‌های 1934 تا 1940 میلادی تولید می‌شد.

شرکت بوگاتی که بخشی از گروه خودروسازی فولکس واگن محسوب می‌شود، پس از ساخت خودروی فوق‌العاده و جذاب شیرون (Bugatti Chiron) به دنبال ارائه یک خودروی شگفت‌انگیز دیگر است. اخیرا این کمپانی با تغییراتی در ظاهر ویرون، شیرون را با ظاهری شبیه به آن عرضه کرد که موجب شگفتی همه شد اما این خودرو نیز پایان ماجراجویی‌های بوگاتی نبود.

بوگاتی آتلانتیک

بوگاتی پس از شیرون، قصد تولید یک سدان موتور جلو به نام گالیبیر (Galibier) و همچنین یک خودروی دیگر با نام رویال (Royale) را داشت که با الهام گرفتن از مدل اشرافی Type 41 دهه 20 و 30 میلادی ساخته می‌شد اما ارائه‌ی یک طرح زیبا و خلاقانه از یک طراح مشهور به نام آرتور بی نوستاس (Arthur B.Nustas) تمام معادلات را بر هم زد. این طراح معروف که خلق پورشه 939 را نیز در کارنامه دارد، طرحی را به بوگاتی ارائه داد که از خودروی افسانه‌ای بوگاتی آتلانتیک Type 57 الهام گرفته بود و رگه‌هایی از طراحی این خودرو در آن دیده می‌شد. این خودروی کلاسیک در دهه 30 میلادی تولید می‌شد و البته تنها 4 دستگاه از آن ساخته شد که اکنون 3 عدد آن سالم است.

بوگاتی آتلانتیک

طرح جدید آرتور بی نوستاس برای بوگاتی، قطعا ابرخودروی فراری 812 و رولزرویس ریث را به چالش خواهد کشید. وی در طراحی این محصول، المان‌های بوگاتی آتلانتیک را با ویژگی‌های مدرن شیرون ترکیب کرد و یک خودروی بی‌نظیر را خلق کرده است. در این طراحی، کاپوت خودرو به شکل جالب توجهی، کشیده است و با توجه به طراحی جدید برای پوشاندن پنجره‌های کناری، دیدن داخل خودرو از کنار ممکن نیست. در مجموع، طراحی داخلی و خارجی این خودرو بسیار فوق‌العاده و چشم‌نواز است و اگر بوگاتی دوباره تصمیم خود را تغییر ندهد و این محصول ساخته شود، شاهد یک جانشین شایسته برای شیرون خواهیم بود.

گالری تصاویر بوگاتی آتلانتیک

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. ماشین فقط کووینسگ آگرا. بقیه درشکن.