ربات های سری CLOi

ال جی ربات های سری CLOi را برای استفاده در سوپرمارکت‌ها و هتل‌ها معرفی کرد

ال جی ربات های سری CLOi را معرفی کرد. این ربات های ال جی سروینگ ربات (Serving Robot)، پورتر ربات (Porter Robot) و شاپینگ کارت ربات (Shopping Cart Robot) نام داشته و کاربرد آن‌ها بیشتر در سوپرمارکت‌ها و هتل‌ها است. در ادامه بیشتر با ربات های جدید ال جی که در نمایشگاه CES 2018 معرفی شده‌اند آشنا می‌شویم.

ال جی با معرفی چند ربات در نمایشگاه CES سال گذشته، توجه بسیاری را به خود جلب کرد. فعالیت این شرکت کره‌ای در زمینه رباتیک متوقف نشده و در نمایشگاه CES 2018 نیز چند محصول در این زمینه معرفی کرده است. بعد از تجربه گرفتن از ربات‌های توسعه یافته برای فرودگاه بین المللی اینچئون که برای نظافت و راهنمایی کاربرد داشتند، ال جی اکنون سه ربات دیگر معرفی کرده است.

ربات های سری CLOi برای استفاده تجاری توسعه یافته و برای حمل بار، سروینگ و خرید کردن کاربرد دارند. این ربا‌ت‌ها تقریبا در قد و اندازه ربات راهنمایی هستند که در فرودگاه بین المللی اینچئون مورد استفاده قرار می‌گیرند. بر اساس نام هر یک از ربات‌ های جدید ال جی می‌توان به کاربرد آن‌ها پی برد.

سروینگ ربات در هتل‌ها، رستوران‌ها و محل‌های استراحت فرودگاه‌ها کاربرد داشته و به کمک سینی کشویی تعبیه شده برای آن، غذا و نوشیدنی را به دست مشتریان می‌رساند. در بالای آن نیز به نظر یک قسمت دیگر تعبیه شده که برای قرار گرفتن لوازم اضافی کاربرد دارد. به عنوان نمونه می‌توان به طور همزمان یک حوله را نیز به دست مشتری رساند.

کاربرد پورتر ربات از ربات های سری CLOi ال جی، چک کردن وضعیت ثبت نام، عبور و مرور و پرداخت‌ها در هتل‌ها است تا بلکه مدت زمان انتظار به حداقل کاهش پیدا کند. دیگر قابلیت آن که از نام ربات نیز به خوبی قابل برداشت است، حمل وسایل و کیف‌های مسافران به اطراف محسوب می‌شود. متاسفانه درباره حداکثر اندازه کیف‌هایی که این ربات قادر به حمل آن‌ها است صحبتی به میان نیامده است، اما بر اساس عکس‌های منتشر شده از آن می‌توان انتظار داشت پورتر ربات چمدان‌های دارای اندازه متوسط را به راحتی حمل خواهد کرد.

ربات های سری CLOi در مراکز و مکان‌های مختلفی کاربرد دارند

مقصود از توسعه شاپینگ کارت ربات نیز به خوبی از نام آن پیداست. این محصول در سوپرمارک‌ها مورد استفاده قرار گرفته و به لطف مجهز شدن به یک اسکنر بارکد می‌تواند در مدت زمانی کوتاه، لیست خرید مشتریان را به آن‌ها نمایش داده و خیلی سریع هزینه نهایی را حساب کند. یکی از قابلیت‌های بی‌نظیر شاپینگ کارت ربات، هدایت سریع کاربران به محصولات مورد نظرشان به لطف اپلیکیشن موبایل توسعه یافته برای آن است. امیدواریم بعد از نمایش آن‌ها در CES 2018 اطلاعات بیشتری درباره قابلیت‌های سه ربات ال جی و همچنین قیمتشان به دست بیاوریم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. هر جور حساب می کنم این رباته توی ایران نمی تونه هیچ خریدی انجام بده D:

  2. اینا که دارن جای شغل ادما رو میگیرن پس بقیه چجوری کسب درامد کنن؟؟