فروش آیفون

فروش آیفون های جدید از نظر تحلیل‌گران تا چه حد خواهد بود؟

اپل طی ماه‌های آتی گوشی‌های جدید و متفاوتی از لحاظ ابعاد و اندازه را معرفی خواهد کرد، اما شانس و میزان فروش آیفون های جدید چقدر است؟

دنیل آیو (Daniel Ives)، یکی از آنالیزورهای سایت GBH Insights نگاهی بر شانس فروش آیفون های آتی اپل داشته و میزان آن را از ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده تخمین زده است. از دید آیو، اپل حداکثر تا یک سال و نیم آینده موفق به فروش حدود ۳۵۰ میلیون دیوایس آیفون خواهد شد و صحبت او، براساس تعداد کثیر کاربرانی است که آیفون خود را طی سال گذشته با نمونه جدید تعویض نکردند. او می‌گوید به دلیل شباهت زیاد میان آیفون ۷ و آیفون ۸، کاربران رغبت چندانی به تعویض تلفن هوشمند خود و پرداخت هزینه نداشتند و از سوی دیگر، آیفون ایکس به دلیل قیمت بسیار زیاد خود در لیست خرید آن‌ها جای نگرفت.

فروش آیفون

این تحلیل‌گر شایعات مربوط به آیفون ۹ (iPhone 9) که نسخه اقتصادی آیفون ایکس خواهد بود را نیز نادیده نگرفته و اشاره کرده این آیفون که احتمالا با قیمت ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ویترین فروشگاه‌ها قرار خواهد گرفت طرفداران زیادی در چین خواهد داشت. در چین حدود ۱۰۰ میلیون نفر از آیفون استفاده می‌کنند که بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون نفر آن‌ها تا ۱۸ ماه آینده گوشی خود را تعویض خواهند کرد. همچنین نسخه پلاس آیفون ایکس برای کاربرانی که دنبال حداکثر امکانات هستند وجود خواهد داشت و به فروش بیشتر آیفون‌های سال ۲۰۱۸ کمک خواهد کرد.

ممکن است فروش ۳۵۰ میلیون آیفون مبالغه‌آمیز و غیرمنطقی به نظر بیاید، اما بد نیست نگاهی به فروش چندماه اخیر اپل از تلفن‌های هوشمندش داشته باشیم. اهالی کوپرتینو در سال مالی ۲۰۱۷ موفق به فروش ۲۱۶.۷۶ میلیون آیفون در سراسر دنیا شده‌اند. همچنین در گزارش فروش فصل پیشین اپل نیز شاهد فروش ۵۲.۲ میلیون آیفون هستیم. بنابراین و با توجه به معرفی آیفون‌های جدید، این رقم می‌تواند تا ۱۸ ماه آینده تبدیل به رکورد جدیدی برای اپل شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. والا الان دیگه همه هم قیمت شدن
    ولی فک نمیکنم فروش چندانی داشته باشه