مرورگر وب موزیلا

موزیلا در حال توسعه یک مرورگر وب است که با صدای شما کنترل می‌شود

موزیلا اسکات (Mozilla Scout) نام یک مرورگر وب جدید در حال توسعه است که شما می‌توانید با فرامین صوتی خود از آن استفاده کنید. در ادامه بیشتر با این مرورگر اینترنتی جدید آشنا خواهید شد.

موزیلا نام شرکتی است که همگان آن را اغلب برای توسعه مرورگر وب محبوب فایرفاکس می‌شناسند. با این حال به نظر می‌رسد شرکت مذکور در حال توسعه یک مرورگر وب جدید است که از قابلیت بسیار جذاب کنترل به وسیله‌ی صدای کاربر بهره می‌برد. این خبر در یک گردهمایی که در سان فرانسیسکو برگزار شد، اعلام شد.

Scout ، یک مرورگر وب جدید برای شرکت موزیلا است که هم اکنون در دست توسعه قرار دارد. به نقل از خود این شرکت «با اپلیکیشن اسکات، ما کاوش در مرور و استفاده از محتوا توسط صدا را آغاز می‌کنیم». یکی از نمونه فرامین صوتی که موزیلا به نمایش گذاشت به ترتیب زیر بود:

هی اسکات، در مورد موضوع خرس‌های قطبی برای من بگو

این یک طرح مفهومی جذاب است، گرچه ما کنجکاو هستیم بدانیم چگونه آن در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. مشکل اصلی، تشخیص صدا است که در حا لحاضر می‌تواند به آرامی فرامین را تجزیه کند و این بدان معناست که احتمالا تایپ کردن شما مدت زمان کمتری را نسبت به استفاده از فرامین صوتی برای رسیدن به نتایج دلخواهتان نیازمند است.همچنین مسئله‌ی دیگری که وجود دارد، فهمیدن زبان غیر رسمی، لهجه‌ها و مسائلی از این دست است. تمامی این‌ها اگر درست انجام نشود، یک تجربه خسته کننده خواهد بود.

با این حال به نظر می‌رسد این قابلیت‌ها می‌توانند در مرورگر وب جدید موزیلا پیشرفته‌ شوند و تجربه کاربری به مراتب بهتری را ارائه کنند. همچنین این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که اگر برای تایپ کردن مشکلی دارند، با فرامین صوتی خود به مرور در اینترنت بپردازند. موزیلا تا بدین لحظه هیچ سخنی در مورد زمان عرضه‌ی مرورگر وب اسکات به زبان نیاورده است، اما آن‌ها اظهار داشته‌اند که این پروژه در گام‌های اولیه توسعه خود است که می‌تواند به معنای زمانبر بودن عرضه آن باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

  1. از اون جا که موزیلا قابلیت توصعه قوی رو داره و حتی میتونی روی اون یک مرورگر مستقل ساخت شرکت های ایرانی میتونن به زبان فارسی هم توصعه بدن که این عالیه

  2. باید به چه زبونی بهش بگیم اونوقت؟
    همه کشورا رو ساپورت میکنه یا فقط انگلیسی

  3. امیدوارم بعدا مجبور نشیم بابت این قابلیت هم هزینه گزافی پرداخت کنیم

  4. وااا خوب نمیشه اونجوری که خیلی از سایت ها رو اسم برد

  5. تکنولوژی دیگ داری تا جایی پیش میره که دیگ حتی نیازی به گفتنم نباشه
    به زودی از طریق فکر کردن میشه همه جا رفت فقط کافیه بهش فک کنی