فروشگاه های اینترنتی

در برخی از فروشگاه های اینترنتی کالای دست دوم به جای کالای نو عرضه می‌شود

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران گفت برخی از فروشگاه های اینترنتی نامعتبر تخلف‌های متعددی را انجام می‌دهند که بر اساس بررسی‌های انجام شده مشخص شد برخی از آن‌ها کالای دست دوم را به جای کالای نو به مشتریان تحویل می‌دهند.

سیدمهدی میرمهدی، رئیس اتحادیه فناورانه رایانه تهران عنوان کرد برای جلوگیری از کلاهبرداری‌هایی که در خریدهای اینترنتی انجام می‌شود، افزایش آگاهی مردم یک موضوع بسیار جدی محسوب می‌شود. در حال حاضر بسیاری از مردم به خرید کالا در فروشگاه اینترنتی عادت کرده‌اند که به همین دلیل باید نسبت به عرضه کالاهای ارزان و فریبنده هوشیار باشند.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران افزود ارزان بودن یک کالا مانند لپ تاپ تا حدود یک میلیون تومان نسبت به فضای واقعی واقعیت ندارد و اختلاف ۵۰ هزار تومانی قابل قبول خواهد بود؛ زیرا مشتریان باید آگاه باشند که اگر یک باتری یا رم اصل از روی آن دستگاه برداشته شود، بیشتر از آن مبلغی که تخفیف داده است برای فروشنده سود به همراه دارد. از این رو مشتریان باید هوشیار باشند تا سودجویان از آگاه نبودن آن‌ها سوءاستفاده نکنند.

تخلف فروشگاه های اینترنتی نامعتبر

سیدمهدی میرمهدی در ادامه بیان کرد اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی مرجع نظارت و رسیدگی به تخلفات این فروشگاه‌ها است. در حال حاضر فروشگاه‌های مشهور و معتبر تخلف کمتری را مرتکب می‌شوند، اما در فروشگاه های اینترنتی نامعتبر شاهد تخلف‌های متعددی هستیم. این مقام مسئول در ادامه افزود زمانی که شاکی به سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت شکایت خود را مطرح می‌کند و درخواست کارشناسی توسط اتحادیه تخصصی فناوران رایانه را می‌دهد، موضوع برای بررسی به این اتحادیه ارجاع خواهد شد، در غیر این صورت این اتحادیه مرجع رسیدگی به این تخلفات نیست.

فروشگاه های اینترنتی

این مقام مسئول در ادامه عنوان کرد برخی از فروشگاه‌ها کالایی را به مشتریان می‌فروشند که پس از دریافت پول، به خریدار پاسخگو نبوده و خریداران نیز مجبور می‌شود از آن فروشگاه شکایت کند. در برخی از بررسی‌ها متوجه شدیم که کالایی با کیفیت پایین، بازسازی شده و دست دوم به عنوان کالای نو و درجه یک به مشتریان عرضه می‌شود. حتی شاهد این موضوع بوده‌ایم که کالا‌هایی با مدت کارکرد طولانی به جای کالای نو به مشتریان عرضه می‌شوند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۹ دیدگاه

  1. سلام من خودم از دیجی کالا ماشین اصلاح گرفتم زمانی که به دستم رسید زمانی که باز کردم احساس کردم قبلا باز شده فویلش رو که برداشتم پر مو بود منم مرجوعش کردم اینم از دیجی کالا معتبر ترین سایت اینترنتی

  2. خب باید باهاشون برخوررد شه

  3. خب کالای دسته دومم باید استفاده بشه نمیشه ک انداخته بشه دور

  4. اصلا اینا فقط میخان از هم دیگه بکنن و سر هم کلاه بذارن

  5. اینم از وضع خدمات دهیشون

  6. واقعا تو کجای دنیا این اتفاقات میافته خدایی

  7. نظارت که نباشه
    سر گردنه بگیر شهربان چی میشه