اپراتورهای کره جنوبی

تلاش آمریکا برای قطع همکاری اپراتورهای کره جنوبی با هواوی

تلاش برای قطع همکاری اپراتورهای کره جنوبی با هواوی قدم بعدی ایالات متحده آمریکا به منظور زمین زدن هواوی در راستای جنگ تجاری-سیاسی با چین است. آمریکا استفاده از تجهیزات مخابراتی هواوی در برخی اپراتورهای کره را خطری بزرگ می‌داند.

به نظر می‌رسد آمریکا تصمیم دارد ریشه اهرم فشار خود به دولت چین، شرکت هواوی، را از بیخ قطع کند! دولت ایالات متحده آمریکا بعد از اجبار شرکت‌های آمریکایی همچون کوالکام، اینتل و مخصوصا گوگل برای قطع همکاری با هواوی، اکنون به سراغ دیگر کشورهای شریک خود رفته تا دولت‌های آن را برای اجبار شرکت‌هایشان به منظور عدم همکاری با این غول چینی ترغیب کند.

بر اساس گزارشی جدید، مقامات وزارت امور خارجه آمریکا در گفتگو با همتایان خود در دولت کره جنوبی، به آن‌ها اعلام کرده‌اند اپراتور LG Uplus نباید برای ارتباطات مهم و حساس مورد استفاده قرار بگیرد، چرا که این اپراتور از تجهیزات شرکت هواوی استفاده می‌کند.

احتمال قطع همکاری اپراتورهای کره جنوبی با هواوی

یکی از مقامات اپراتور یاد شده اعلام کرد تاکنون درخواست رسمی (درباره تحریم هواوی) توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا یا کره جنوبی به آن‌ها ارسال نشده است. با این حال، آمریکا طی چند روز اخیر تلاش کرده متحدانش را به عدم استفاده از تجهیزات هواوی در شبکه‌های مخابراتی‌شان مجبور کند.

اپراتورهای کره جنوبی

اگرچه کره جنوبی یکی از متحدان آمریکا به شمار می‌رود، اما کشور چین، بزرگترین و اصلی‌ترین بازار صادرات کشورهای آسیایی محسوب می‌شود. بر اساس داده‌های در دسترس، نزدیک به یک چهارم صادرات کره جنوبی به کشور چین است. بعد از اتفاقات اخیر و صحبت‌های رد و بدل شده بین مقامات وزارت امور خارجه آمریکا و کره جنوبی، مقامات طرف آسیایی تاکنون به ذکر اطلاع از موقعیت ایالات متحده آمریکا در زمینه امنیت تجهیزات تکنولوژی ۵G بسنده کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. عمرا بتونه همچین کاری و بکنه

  2. این دونالد ترامپ فضول همه جا هست! فقط هی فضولی میکنه ببینه کجا میتونه گوخوری کنه! نکبت اعصابمو خورد کرد :)))