تبلیغات دونالد ترامپ

گوگل ۳۰۰ مورد از تبلیغات دونالد ترامپ را حذف کرد

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ایلات متحده، چالش‌ها در رابطه با آزادی بیان تبلیغات سیاستمداران بیش‌تر شده است. به تازگی گوگل ۳۰۰ تبلیغات دونالد ترامپ را حذف کرده است.

ترامپ همیشه در کانون توجه رسانه‌ها بوده است. اخیرا ۳۰۰ تبلیغات دونالد ترامپ به دلیل نقض خط‌‌‌‌‌ مشی شرکت، توسط گوگل و بوتیوب حذف شده است. این موارد بیشتر شامل کلیپ‌های تبلیعاتی رئیس جمهور ایالات متحده در تابستان بوده است.

طی مصاحبه‌ای، سوزان وجیکی (Susan Wojcicki)، مدیرعامل شرکت یوتیوب تایید کرد که چندین مورد از تبلیغات دونالد ترامپ توسط یوتیوب و گوگل رد شده است. با این حال جزئیاتی از این تلبیغات ارائه نکرد.

این شرکت پس از جنجال‌های زیادی پیرامون آزادی بیش از حد سیاستمداران در راه‌اندازی کمپین‌های تبلیعاتی در شبکه‌های اجتماعی  و پلتفرم‌های گوگل، عملکرد بسیار سفت و سختی در حذف این گونه از تبلیغات نشان داد.

این کار در حالی انجام گرفت گه تبلیعات سیاسی در شبکه‌های اجتماعی به دلیل حساسیت بالای انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده و تاثیر کمپانی‌های تکنولوزی در مسائل سیاسی بیش از پیش شده است. توییتر نیز تصمیم گرفته که هر گونه تلبیغات سیاسی را در پلتفرم خود منع کند.

مدیرعامل یوتیوب در گزارشی از تصمیم خودش برای انجام اینکار دفاع کرد و لیست گسترده‌ای از تبلیغاتی که توسط گوگل حذف شده ارائه کرده است.

تبلیغات دونالد ترامپدر لیست منتشر شده، ۳۰۰ مورد از فیلم‌های تبلیغاتی دونالد ترامپ یافت می‌شود. هیچ موردی در باره‌ی اینکه این ویدیو‌ها مرتکب کدام یک از تخلفات شده‌اند عنوان نشده است. احتمالا این ویدئوها به دلیل نقض قانون کپی رایت یا منتشر کردن اخبار دورغ حذف شده‌اند. گفتنی است که این تبلیغات برای چند روز در پلتفرم‌های گوگل به نمایش در می‌آمدند.

در مقایسه با تلویزیون، تبلیغات آنلاین سرعت پخش بسیار بیش‌تری دارند و به کمک الگوریتم‌ها یادگیری ماشینی، مخاطبان هدف را در مدت کوتاه و در مقیاس عظیم شناسایی می‌کنند. تبلیغات سیاسی نیز به دلیل امکان انتشار محتوای نادرست باید از شبکه‌های اجتماعی حذف شوند.

به همین دلیل و با توجه به وقایع سیاسی که پیش از این در شبکه‌های اجتماعی رخ داده، گوگل، توییتر و فیسبوک اعلام کرده‌اند که هرگونه تبلیغ سیاسی را از شبکه‌های اجتماعی خود حذف خواهند کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*