کرایه تاکسی های اینترنتی

احتمال افزایش کرایه تاکسی های اینترنتی وجود دارد!

بررسی‌ها حاکی از آن است که تعداد رانندگان تاکسی های آنلاین در حال کاهش بوده و به همین دلیل احتمال افزایش کرایه تاکسی های اینترنتی وجود دارد.

از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین بیش از ۱ ماه می‌گذرد که بر اساس آن شاهد افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت بنزین بوده‌ایم؛ در واقع قیمت هر لیتر بنزین آزاد از ۱۰۰۰ تومان به ۳۰۰۰ تومان افزایش پیدا کرد. دولت دلیل اجرای این طرح را مقابله با قاچاق سوخت، کاهش مصرف بنزین و جلوگیری از آلودگی هوا بیان کرد که البته افزایش قیمت سوخت حواشی زیادی را نیز به همراه داشت. برای حمایت از رانندگان تاکسی های اینترنتی مقرر شد تا میزان پیمایش هر یک از آنها محاسبه شود و به آنها تا سقف ۳۰۰ لیتر سوخت اختصاص پیدا کند؛ به این معنا که برای پیمایش هر ۱۰۰ کیلومتر، دولت به این رانندگان ۷ لیتر بنزین اختصاص خواهد داد.

پس از افزایش قیمت بنزین، فعالیت تاکسی های آنلاین با مشکل مواجه شد و شاهد تاثیر شدید گرانی بنزین بر روی این صنف بوده‌ایم. در همین راستا میلاد منشی‌پور، مدیرعامل شرکت تپ‌سی اعلام کرد با توجه به اینکه افزایش قیمت بنزین باعث افزایش هزینه جاری رانندگان این حوزه می‌شود، قصد داریم تحت یک طرح حمایتی قسمتی از درآمد خود را به آنها اختصاص دهیم. علاوه بر اینکه تپسی یک‌سوم از درآمد خود را به مدت یک هفته به رانندگان خود اختصاص داد، در تاریخ‌های ۲۷ و ۲۸ آبان نیز در راستای حمایت از رانندگان، به ازای هر لیتر مصرفی مبلغ ۱۵۰۰ را به شکل وام و ۵۰۰ تومان را به شکل پاداش بلاعوض به آنها اختصاص داد.

احتمال افزایش کرایه تاکسی های اینترنتی

یکی از رانندگان تاکسی‌های آنلاین اخیرا اعلام کرد:

گرانی قیمت بنزین باعث شد تا فعالیت در این صنف دیگر صرفه اقتصادی نداشته باشد. برخی از همکاران ما به دلیل گران شدن بنزین از این حرفه خارج شدند و به دنبال شغل دیگری هستند.

بررسی‌ها حاکی از آن است که تعداد رانندگان تاکسی‌های اینترنتی در حال کاهش است. در همین رابطه ژوبین علاقبند، مدیرعامل اسنپ اعلام کرد در مورد افزایش منطقی کرایه‌های این صنف با وزارت کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال مذاکره‌ایم تا به اندازه تاثیر افزایش قیمت بنزین، میزان کرایه‌ها را نیز افزایش دهیم. وی تاکید کرد مسئولان مربوطه نیز در حال بررسی این موضوع هستند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۲ دیدگاه

 1. مسیر ۷۵۰۰ تومنی شده۱۳۰۰۰ تومن افزایش به چی میگین شما

 2. دوستان نمیخوام بگم دمشون گرم گرون کردن ولی من خودم اسنپ دارم ناموسا نمیصرفه هر چند هر مسیر که میرم اسنپ نصف پول میپردازه ولی برای ول گشت زنیها اصلا جور در نمیاد , گفته بودن افزایش نمیابه درسته ولی بنزین ۳۰۰۰ من دارم الان استفاده میکنم , بنزین ۱۰۰۰ تومنی فقط برای ۱ هفته اوله , اینا یا باید مسیرو ۲۰ درصد گرون کنن یا بنزین ۲۰۰ لیتری حداقل بدن از اونجایی که همه تاکسی های اینترنتی زیر ساخت ضعیفی دارن نمیشه همه رانندگانشون تست کنن. پس همون افزایش به نفع ما راننده هاست.

 3. already گرون شده. مسیر هر روز ۱۰ تومن شده ۱۴

 4. از نتایج برکات دولت تدبیر و امید
  به امید روزهای بهتر تا ۱۴۰۰

 5. قطعا داره اونم ب ترتیب الان قیمت پست رفته بالا چرااااا،بنزین،خوب مگه نگفتن چیز دیکه افزایش قیمت پیدا نمیکنه

 6. میگه بنزین گرون شده راننده ها کم شدند و کاملا درست میگه
  اما اینم بدونین کرایه گرون بشه مسافرها هم کم میشن
  افزایش قیمت شده بازی دو سر باخت برای مردم

 7. همین الانم قیمتها بالا رفته ..

  خرشون از پل رد شده فکر میکنند دیگه پلی نیست. اما چه بسا با اینکارا دارن پل های عظیم پیش رو را خراب میکنند.


  آمین یا رب العالمین

 8. کاری ندارم همین الانم گرون شده ولی دمشون گرم گفتن به هیچ وجه گرون نمیشه اما حالا که خرشون از پل رد شد همه چیزو دارن گرون میکنن😏

 9. همین الان هم گرون شده.قبلا یک مقصد میرفتم ۱۱ هزار تومان و الان دارم میدم ۱۵ هزار تومان